Porażka Daniela Michalskiego w półfinale turnieju ITF M25 w Antalyi

Strona głównaTenisPorażka Daniela Michalskiego w półfinale turnieju ITF M25 w Antalyi

Kolejny solidny występ na kortach ziemnych w Turcji zanotował 22-letni Daniel Michalski. Tym razem Polak dotarł do półfinału turnieju, gdzie ponownie musiał uznać wyższość 30-letniego Martina Cuevasa w Urugwaju, We wcześniejszym turnieju w Turcji z tym samym przeciwnikiem przegrał dopiero w finale. Tym razem spotkane było mniej wyrównane i rozpędzony Cuevas wygrał bez żadnych problemów. W finale turnieju Urugwajczyk przegrał z Rosjaninem Alexanderem Szewczenko. 

Droga Daniela Michalskiego do półfinału

W turnieju singlowym w tureckiej Antalyi Daniel Michalski był rozstawiony z piątką i należał do grona faworytów do końcowego triumfu. Młody Polak w pierwszej rundzie bez większych problemów poradził sobie z niżej notowanym Rosjaninem Andrijem Czepelewem i wygrał 2:0 (6:2, 6:1). Zdecydowanie bardziej wyrównane było spotkanie drugiej rundy, gdzie po drugiej stronie siatki stanął Ukrainiec Oleksii Krytykh. Ostatecznie po trzech zaciętych setach wygrał Polak i tym samym zameldował się w ćwierćfinale. 

Kolejny pasjonujący pojedynek Daniel Michalski stoczył w ćwierćfinale turnieju ITF M25 w Antalyi, gdzie po trzech długich setach wygrał z Włochem Giovanni Fonino, dzięki czemu zapewnił sobie awans do najlepszej czwórki. Tam zajmujący 354. miejsce w rankingu ATP tenisista zmierzył się z Urugwajczykiem Martinem Cuevasem, z którym przegrał w finale podczas pierwszego z tureckich turniejów w cyklu. O ile wtedy oglądaliśmy bardzo wyrównany mecz, o tyle tym razem doświadczony przeciwniki szybko uporał się z Danielem Michalskim. Polak przegrał 0:2 (1:6, 4:6) i w ten sposób zakończył swój udział w turnieju. Tym razem Polak nie wystartował w grze podwójnej. Po porażce w Turcji Polak uda się na zgrupowanie reprezentacji Polski przed zbliżającym się meczem z Portugalią w ramach Pucharu Davisa. 

Rosjanin Alexander Szewczenko z tytułem

Turniej ITF M25 w Antalyi wygrał Rosjanin Alexander Szewczenko. W finale w dwóch szybkich setach pokonał Martina Cuevasa (6:2, 6:1). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...