Porażka Magdy Linette w 1 rundzie turnieju WTA w Sankt Petersburgu

Strona głównaTenisPorażka Magdy Linette w 1 rundzie turnieju WTA w Sankt Petersburgu

Niestety tylko na jednym meczu skończyła się tegoroczna przygoda Magdy Linette z turniejem Sankt Petersburg Ladies Trophy 2022. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, choć po bardzo zaciętym spotkaniu, Polka przegrała z Białorusinką Aliaksandrą Sosnowicz. Była to już 6. porażka Magdy Linette z tą przeciwniczką w karierze. Jeszcze przed startem turnieju Polka wycofała się z rywalizacji deblowej, dlatego nie zobaczymy jej już w rosyjskiej hali.

Niezwykle wyrównane starcie

Wtorkowy pojedynek pierwszej rundy był prawdziwym rollercoasterem. Obie zawodniczki na zmianę przejmowały inicjatywę, by za chwilę oddać ją rywalce. Pierwszego seta lepiej zaczęła Magda Linette, która przełamała rywalkę w szóstym gemie i chwilę później wyszła na prowadzenie 5:2. Wydawało się, że ta partia padnie łupem Poznanianki, jednak pod koniec seta przebudziła się Sasnowicz. Białorusinka wygrała pięć kolejnych gemów i wygrała seta 7:5.

Na początku drugiego seta kolejne dwa gemy z rzędu zdobyła Białorusinka i wydawało się, że to ona spokojnie wygra spotkanie w dwóch setach. Magdę Linette stać było jednak na odrobienie strat, a następnie kontrolowanie drugiego seta i wygranie go 6:4. Dzięki temu doprowadziła do decydującej partii. Najbardziej wyrównany był trzeci set, w którym obie tenisistki pilnowały swoich gemów serwisowych. W tej partii oglądaliśmy tylko jedną szansę na przełamanie i niestety dla Polki, wykorzystała ją Aliaksandra Sasnowicz. Białorusinka wyszła na prowadzenie 3:2, a w dalszej części meczu obie tenisistki ponownie wygrywały swoje podanie. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:4, a Sasnowicz wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Magda Linette – Aliaksandra Sasnowicz 1:2 (5:7, 6:4, 4:6)

Niekorzystny bilans Polki

Było to już siódme oficjalne starcie pomiędzy tymi tenisistkami w meczach cyklu WTA. Bardzo niekorzystny bilans ma Polka, która przegrała 6 z 7 meczów z Białorusinką. Niestety nie udało się przełamać tej tendencji w Sankt Petersburgu.