Porażka Pauli Kani-Choduń i Nao Hibino w ćwierćfinale turnieju deblowego w Guadalajarze

Strona głównaTenisPorażka Pauli Kani-Choduń i Nao Hibino w ćwierćfinale turnieju deblowego w Guadalajarze

Na ćwierćfinale swój udział w turnieju gry podwójnej w WTA 250 w meksykańskiej Guadalajarze zakończyły Paula Kania-Choduń i Japonka Nao Hibino. W meczu rozegranym w nocy ze środy na czwartek zmierzyły się z rozstawionymi z numerem 3. Amerykanką Kaitlyn Christian i Białorusinką Lidią Morozową. Zdecydowanymi faworytkami meczu były rywalki, jednak Polka z Japonką postawiły im twarde warunki gry i przegrały po bardzo wyrównanym pojedynku. 

Porażka w trzech setach

Pierwszy set tego spotkania rozpoczął się bardzo spokojnie. Było widać stawkę rywalizacji, którą był ewentualny awans do półfinału turnieju Abierto Akron Zapopan 2022. Obie pary deblowe pewnie wygrywały swoje podania do stanu 4:4 i nie dopuszczały rywalek nawet do choćby jednej szansy na przełamanie. Sytuacja zmieniła się w dziewiątym gemie, gdy Paula Kania-Choduń i Nao Hibino wykorzystały drugiego breakpointa i przełamały przeciwniczki. Chwilę później bardzo pewnie wygrały własne podanie i wyszły na prowadzenie w setach 1:0. 

Bardzo podobnie rozpoczął się drugi set, gdy ponownie duety wygrywały swoje pierwsze gemy serwisowe, jednak gra się bardziej wyrównała i widzieliśmy w nich częstsze okazje do przełamania. W szóstym gemie rywalki przełamały Polkę i Japonkę, jednak za chwilę nastąpiło przełamanie zwrotne. Dla losów tej partii decydujący był dwunasty gem, w którym faworyzowane Amerykanka i Białorusinka przełamały polsko-japoński duet i doprowadziły do wyrównania 1:1. O awansie do półfinału zadecydował trzeci set rozgrywany do 10. punktów. W jego przebiegu mieliśmy liczne zwroty akcji i małe przełamania. W pewnym momencie Polka i Japonka prowadziły już 8:6 i wydawało się, że mogą sprawić dużą niespodziankę. Niestety kolejne cztery punkty zdobyły Kaitlyn Christian i Lidia Morozowa i to one awansowały do półfinału turnieju WTA 250 w Guadalajarze. 

Paula Kania-Choduń/Nao Hibino – Kaitlyn Christian/Lidia Morozowa    1:2 (6:4, 5:7, 8:10)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....