STS KOD PROMOCYJNY

96. Mistrzostwa Polski w tenisie. Rekordowa pula nagród

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenis96. Mistrzostwa Polski w tenisie. Rekordowa pula nagród

W dniach 9-16 lipca na kortach KS Górnik Bytom odbywają się 96. Esvelo Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie. Przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji o turnieju i gwiazdach, które na nim wystąpią.

96. Narodowe Mistrzostwa Polski

Narodowe Mistrzostwa Polski po raz siódmy w historii, a po raz trzeci z rzędu odbywają się na kortach KS Górnik Bytom. Turniej rozpoczął się w sobotę 9 lipca od eliminacji w grze pojedynczej, które zostały dokończone dzień później. Wielki finał zaplanowano na 16 lipca. Oczywiście, na zawodach nie mogło zabraknąć gwiazd, takich jak: Magdalena Fręch, Kamil Majchrzak, Daniem Michalski, Szymon Walków, Kacper Żuk, czy Jerzy Janowicz.

Fręch została rozstawiona z „jedynką” i będzie broniła tytułu wywalczonego przed rokiem. Wśród panów na ponowne zdobycie mistrzowskiego tytułu liczy Majchrzak. Warto wspomnieć, że w trakcie losowania turniejowej drabinki aż 16 tenisistów i tenisistek otrzymało „wolne losy”, czyli promocję do kolejnej rundy.

Rekordowa pula nagród

Turniej z sezonu na sezon zyskuje na znaczeniu i prestiżu, w związku z czym nie powinien dziwić wzrost nagród pieniężnych. W 2021 roku premie wynosiły 700 tysięcy złotych, natomiast w 2022 roku powiększyły się one o blisko 50%. Pula nagród przekracza milion złotych, a to nie koniec. Złoci medaliści w singlu otrzymają nowoczesne samochody – Mercedesy Klasy CLA.

Emocje czas zacząć!

Rozstawionych tenisistów i tenisistki zobaczymy na kortach dopiero od drugiej rundy. Duże emocje związane są z występem m.in. Jerzego Janowicza, który od tego roku rozpoczął walkę o powrót do profesjonalnego tenisa. W poniedziałek zmierzy się on z Kacprem Szymkowiakiem, natomiast jeśli uda mu się pokonać rywala, w kolejnym meczu trafi na rozstawionego z „dziesiątką” Maksa Kaśnikowskiego.

Już w niedzielę zostało rozegranych kilka spotkań. Swój mecz wygrał m.in. Szymon Walków, czyli tenisista, który w aktualnym rankingu deblistów ATP znajduje się w TOP 100.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...