96. Mistrzostwa Polski w tenisie. Rekordowa pula nagród

Strona głównaTenis96. Mistrzostwa Polski w tenisie. Rekordowa pula nagród

W dniach 9-16 lipca na kortach KS Górnik Bytom odbywają się 96. Esvelo Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie. Przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji o turnieju i gwiazdach, które na nim wystąpią.

96. Narodowe Mistrzostwa Polski

Narodowe Mistrzostwa Polski po raz siódmy w historii, a po raz trzeci z rzędu odbywają się na kortach KS Górnik Bytom. Turniej rozpoczął się w sobotę 9 lipca od eliminacji w grze pojedynczej, które zostały dokończone dzień później. Wielki finał zaplanowano na 16 lipca. Oczywiście, na zawodach nie mogło zabraknąć gwiazd, takich jak: Magdalena Fręch, Kamil Majchrzak, Daniem Michalski, Szymon Walków, Kacper Żuk, czy Jerzy Janowicz.

Fręch została rozstawiona z „jedynką” i będzie broniła tytułu wywalczonego przed rokiem. Wśród panów na ponowne zdobycie mistrzowskiego tytułu liczy Majchrzak. Warto wspomnieć, że w trakcie losowania turniejowej drabinki aż 16 tenisistów i tenisistek otrzymało „wolne losy”, czyli promocję do kolejnej rundy.

Rekordowa pula nagród

Turniej z sezonu na sezon zyskuje na znaczeniu i prestiżu, w związku z czym nie powinien dziwić wzrost nagród pieniężnych. W 2021 roku premie wynosiły 700 tysięcy złotych, natomiast w 2022 roku powiększyły się one o blisko 50%. Pula nagród przekracza milion złotych, a to nie koniec. Złoci medaliści w singlu otrzymają nowoczesne samochody – Mercedesy Klasy CLA.

Emocje czas zacząć!

Rozstawionych tenisistów i tenisistki zobaczymy na kortach dopiero od drugiej rundy. Duże emocje związane są z występem m.in. Jerzego Janowicza, który od tego roku rozpoczął walkę o powrót do profesjonalnego tenisa. W poniedziałek zmierzy się on z Kacprem Szymkowiakiem, natomiast jeśli uda mu się pokonać rywala, w kolejnym meczu trafi na rozstawionego z „dziesiątką” Maksa Kaśnikowskiego.

Już w niedzielę zostało rozegranych kilka spotkań. Swój mecz wygrał m.in. Szymon Walków, czyli tenisista, który w aktualnym rankingu deblistów ATP znajduje się w TOP 100.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...