STS KOD PROMOCYJNY

Rekordowe zarobki Igi Świątek w 2022 roku! Wciąż jednak musi gonić Agnieszkę Radwańską

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisRekordowe zarobki Igi Świątek w 2022 roku! Wciąż jednak musi gonić Agnieszkę...

Iga Świątek zapisała się na kartach historii, jako pierwsza Polka, która wygrała tenisowy US Open. O liderce światowego rankingu ostatnio mówi się wiele, także w kontekście jej zarobków. Sezon 2022 jest świetny w jej wykonaniu, dlatego suma, jaką zarobiła, nie powinna dziwić. Federacja WTA niedawno opublikowała ranking tenisistek z ich zarobkami w trakcie całej kariery. W TOP 10 jeszcze nie ma Świątek; jest za to Agnieszka Radwańska.

Świetny sezon 2022

Sezon 2022 jeszcze się nie skończył, a Iga Świątek już zarobiła znacznie więcej niż łącznie w latach 2019-2021. Polka w tym roku wygrała dwa Wielkie Szlemy (French Open i US Open), a także triumfowała w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie i Rzymie. Przełożyło się to oczywiście na premie i nagrody wywalczone na korcie.

Według federacji WTA, Świątek w 2022 roku zarobiła $9,217,225, a przed nią jeszcze kilka turniejów, w tym WTA Finals, który odbędzie się na przełomie października i listopada. Mowa tu oczywiście o pieniądzach wywalczonych na korcie, ponieważ informacje o wszelkich umowach sponsoringowych i partnerskich są tajne.

Zarobki zwiększały się na przestrzeni lat

Jak już wspomnieliśmy, Iga łącznie w latach 2019-2021 zarobiła mniej niż przez niecałe 9 miesięcy 2022 roku. Jej zarobki stopniowo rosły, aż w końcu wystrzeliły w górę. Łącznie w trakcie swojej kariery Polka zarobiła $14,076,777. Aby wskoczyć do czołowej 10 najlepiej zarabiających tenisistek w historii, Idze jeszcze sporo brakuje, lecz wierzymy, że dzięki doskonałym wynikom i sukcesom poszybuje także i w tym rankingu.

Rekordowe zarobki Igi Świątek w 2022 roku! Wciąż jednak musi gonić Agnieszkę Radwańską
Źródło: Własne na podstawie danych z oficjalnej strony WTA.

Radwańska wciąż w czołówce

W rankingu dziesięciu najlepiej zarabiających tenisistek wciąż utrzymuje się Agnieszka Radwańska, która w trakcie swojej kariery zarobiła $27,683,807. Polka była najwyżej klasyfikowana na drugim miejscu w rankingu WTA i zdobyła 20 tytułów w turniejach singlowych.

Na pierwszych dwóch lokatach wspomnianego już rankingu znajdują się siostry Williams, lecz przewaga Sereny nad Venus (jak i nad resztą zawodniczek) jest ogromna. Starsza z sióstr zarobiła $42,312,453, natomiast młodsza $94,618,080. W najbliższym czasie nie zapowiada się, aby którakolwiek z tenisistek pobiła osiągnięcia Amerykanek.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...