STS KOD PROMOCYJNY

Reprezentacja Polski w tenisie ziemnym mężczyzn rozpoczęła zgrupowanie przed meczem Pucharu Davisa

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisReprezentacja Polski w tenisie ziemnym mężczyzn rozpoczęła zgrupowanie przed meczem Pucharu Davisa

Już w piątek 4 marca reprezentacja Polski w tenisie ziemnym rozpocznie mecz fazy pucharowej o miejsce w Grupie Światowej I w ramach Pucharu Davisa. Spotkanie z Portugalczykami odbędzie się na kortach ziemnych w pobliżu Porto, dlatego przed biało-czerwonymi bardzo trudne zadanie. Dodatkowo sytuacji nie ułatwia fakt, że w kadrze Polski zabraknie Huberta Hurkacza. Najlepszy polski tenisista skupia się na przygotowaniach do startu w turniejach ATP w Indian Wells i Miami, wskutek czego nie będzie do dyspozycji trenera Mariusza Fyrstenberga. 

Kto zagra w kadrze Polski?

Pod nieobecność Huberta Hurkacza liderem naszej kadry powinien być Kamil Majchrzak, który zajmuje obecnie 75. miejsce w rankingu ATP. Ponadto w reprezentacji znaleźli się także Kacper Żuk (190. miejsce w rankingu ATP) oraz Daniel Michalski (354.). Dla tego ostatniego to najwyższe miejsce w karierze i zawdzięcza je dobrym startom w niżej notowanych turniejach tenisowych w Turcji w ostatnich tygodniach. Poza singlistami, kadrę stanowią także debliści. Na mecz play off z Portugalią powołanie otrzymani Szymon Walków i Jan Zieliński, którzy występują razem od lat i zgranie powinno być ich dużym atutem. Trener Mariusz Fyrstenberg to doświadczony i utytułowany deblista, dlatego na pewno da swoim podopiecznym cenne wskazówki, jak grać i wygrać z Portugalią. 

Z kim zagrają Polacy?

Przeciwnikami Polaków będą Portugalczycy. Ich liderem będzie Joao Sousa, który zajmuje obecnie 87. miejsce w rankingu ATP. Ponadto w reprezentacji prowadzonej przez Rui Machado znaleźli się także tacy singliści jak: Nuno Borgers (165.), Gastao Elias (199.) i Frederico Ferreira Silva (230.). Co ciekawe, Machado zdecydował się na powołanie tylko jednego klasycznego deblisty, który stworzy parę z jednym z zawodników grających w singlu. Tym zawodnikiem jest Francisco Cabral. 

Plan gry

Pierwsze spotkania rozpoczną się w piątek 4 marca o godzinie 13:00. Wówczas rozegrane zostaną dwa pojedynki singlowe. Mecz zakończy się w sobotę, gdy najpierw rozegrany zostanie debel, a następnie dwa kolejne mecze singlowe. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...