Reprezentacja Polski w tenisie ziemnym mężczyzn rozpoczęła zgrupowanie przed meczem Pucharu Davisa

Strona głównaTenisReprezentacja Polski w tenisie ziemnym mężczyzn rozpoczęła zgrupowanie przed meczem Pucharu Davisa

Już w piątek 4 marca reprezentacja Polski w tenisie ziemnym rozpocznie mecz fazy pucharowej o miejsce w Grupie Światowej I w ramach Pucharu Davisa. Spotkanie z Portugalczykami odbędzie się na kortach ziemnych w pobliżu Porto, dlatego przed biało-czerwonymi bardzo trudne zadanie. Dodatkowo sytuacji nie ułatwia fakt, że w kadrze Polski zabraknie Huberta Hurkacza. Najlepszy polski tenisista skupia się na przygotowaniach do startu w turniejach ATP w Indian Wells i Miami, wskutek czego nie będzie do dyspozycji trenera Mariusza Fyrstenberga. 

Kto zagra w kadrze Polski?

Pod nieobecność Huberta Hurkacza liderem naszej kadry powinien być Kamil Majchrzak, który zajmuje obecnie 75. miejsce w rankingu ATP. Ponadto w reprezentacji znaleźli się także Kacper Żuk (190. miejsce w rankingu ATP) oraz Daniel Michalski (354.). Dla tego ostatniego to najwyższe miejsce w karierze i zawdzięcza je dobrym startom w niżej notowanych turniejach tenisowych w Turcji w ostatnich tygodniach. Poza singlistami, kadrę stanowią także debliści. Na mecz play off z Portugalią powołanie otrzymani Szymon Walków i Jan Zieliński, którzy występują razem od lat i zgranie powinno być ich dużym atutem. Trener Mariusz Fyrstenberg to doświadczony i utytułowany deblista, dlatego na pewno da swoim podopiecznym cenne wskazówki, jak grać i wygrać z Portugalią. 

Z kim zagrają Polacy?

Przeciwnikami Polaków będą Portugalczycy. Ich liderem będzie Joao Sousa, który zajmuje obecnie 87. miejsce w rankingu ATP. Ponadto w reprezentacji prowadzonej przez Rui Machado znaleźli się także tacy singliści jak: Nuno Borgers (165.), Gastao Elias (199.) i Frederico Ferreira Silva (230.). Co ciekawe, Machado zdecydował się na powołanie tylko jednego klasycznego deblisty, który stworzy parę z jednym z zawodników grających w singlu. Tym zawodnikiem jest Francisco Cabral. 

Plan gry

Pierwsze spotkania rozpoczną się w piątek 4 marca o godzinie 13:00. Wówczas rozegrane zostaną dwa pojedynki singlowe. Mecz zakończy się w sobotę, gdy najpierw rozegrany zostanie debel, a następnie dwa kolejne mecze singlowe. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...