STS KOD PROMOCYJNY

Rosjanin znów lepszy od Polaka. Hubert Hurkacz odpadł w 4 rundzie Indian Wells

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaTenisRosjanin znów lepszy od Polaka. Hubert Hurkacz odpadł w 4 rundzie Indian...

Nie udał się rewanż Huberta Hurkacza (11. ATP) nad Rosjaninem Andriejem Rublowem (7. ATP) za porażkę pod koniec lutego w półfinale turnieju w Dubaju. Tym razem obaj tenisiści spotkali się w 4 rundzie turnieju ATP 1000 w Indian Wells i po dwóch setach dalej awansował rywal Polaka. Hubert Hurkacz popełniał w tym meczu wiele niewymuszonych błędów, dzięki czemu do jego pokonania wystarczyła solidna gra Rublowa. Polak może teraz przygotowywać się do ważnego turnieju ATP 1000 w Miami, gdzie będzie bronił nie tylko tytułu sprzed roku, ale również wielu punktów rankingowych. 

Wyrównane starcie na korzyść Rosjanina

W 4 rundzie turnieju BNP Paribas Open 2022 w amerykańskim Indian Wells spodziewaliśmy się wyrównanego pojedynku i się nie zawiedliśmy. Od początku meczu obaj tenisiści grali na wysokim poziomie. Lepiej w spotkanie wszedł Rosjanin, który już w 5. gemie pierwszego seta przełamał Huberta Hurkacza. Na szczęście na odpowiedź Polaka nie trzeba było długo czekać. Szybko nastąpiło przełamanie zwrotne i następnie obaj tenisiści wygrywali swoje podanie aż do tie-breaka. W nim przewagę zyskiwali na zmianę, jednak decydujące piłki należały do Rublowa, który wygrał 7:5 i wyszedł na prowadzenie w setach 1:0. 

Drugi set to dalszy pokaz mocy serwisowej w wykonaniu obu zawodników ze światowej czołówki. Serwowali bardzo pewnie i aż do stanu 5:4 dla Rublowa żaden z tenisistów nie miał szansy na odebranie serwisu rywalowi. Niestety w 10. gemie drugiego seta fatalnie zaczął Hubert Hurkacz, a więcej spokoju zachował jego rywal. Ostatecznie Andriej Rublow przełamał Polaka do 0 i zakończył seta 6:4, a cały mecz wygrał 2:0. Dzięki temu to Rosjanin w ćwierćfinale Indian Wells zagra z Bułgarem Grigorem Dimitrowe (35. ATP), a Polak może szykować się już do kolejnego występu w Miami. Było to 4. spotkanie pomiędzy Hurkaczem i Rublowem. Aktualnie w bilansie meczów bezpośrednich panuje remis 2:2. 

Hubert Hurkacz – Andriej Rublow    0:2 (6:7, 4:6)

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...