STS KOD PROMOCYJNY

Weronika Falkowska dotarła do półfinału turnieju deblowego W25 w Canberze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisWeronika Falkowska dotarła do półfinału turnieju deblowego W25 w Canberze

Przed Weroniką Falkowską seria startów w niżej notowanych turniejach tenisowych w Australii. Najpierw wystartowała w Canberra Pro Tour #1, gdzie dość szybko pożegnała się z turniejem singlowym, jednak w deblu wspólnie w parze z Australijką Olivią Gadecki awansowała do półfinału. Tam polsko-australijski duet musiał uznać wyższość rozstawionych z numerem 3. Australijek Alison Bai i Jaimee Fourlis. 

Awans do półfinału to sukces

Awans Weroniki Falkowskiej do półfinału turnieju deblowego to spory sukces 21-letniej tenisistki. Polka zajmuje dopiero 427. miejsce w rankingu deblowym WTA. Jej tenisowa partnerka Olivia Gadecki zajmuje 260. miejsce w tym rankingu. W meczu półfinałowym polsko-australijski duet nie miał większych szans i dość gładko przegrał w dwóch setach. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:6, 4:6. Pogromczynie Polki i Australijki awansowały do finału, gdzie ostatecznie musiały uznać wyższość pary rozstawionej w turnieju z numerem 1. Weronika Falkowska w kolejnych tygodniach będzie kontynuowała grę w turniejach w Australii. 

Weronika Falkowska/Olivia Gadecki – Alison Bai/Jaimee Fourlis    0:2 (3:6, 4:6)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...