STS KOD PROMOCYJNY

Weronika Falkowska odpadła w półfinale turnieju deblowego W25 Canberra 2 w Australii

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisWeronika Falkowska odpadła w półfinale turnieju deblowego W25 Canberra 2 w Australii

Na półfinale swoją przygodę z turniejem deblowym W25 Canberra 2 zakończyła 21-letnia Weronika Falkowska. Jej partnerką w grze podwójnej była Australijka 19-letnia Olivia Gadecki. W półfinale po dwóch wyrównanych setach przegrały z rozstawioną z numerem 1. parą Asia Muhammad ze Stanów Zjednoczonych oraz Ariną Rodionową reprezentująca Australię. Wcześniej Polka bardzo szybko pożegnała się z turniejem singlowym. 

Finał był o włos

Zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku była para amerykańsko-australijska, która w turnieju W25 Canberra 2 jest rozstawiona z numerem 1. Po drugiej stronie siatki stanęły zdecydowanie mniej doświadczone i niżej notowane Weronika Falkowska i Olivia Gadecki. Na korcie nie było jednak widać dużej różnicy. Od początku meczu był to bardzo wyrównany pojedynek tenisowy, a przy większej skuteczności i odrobinie szczęścia polsko-australijski duet mógł awansować do finału. Ostatecznie w dwóch setach wygrały rywalki, które zakończyły obie partie z przewagą jednego przełamania. 

Weronika Falkowska/Olivia Gadecki – Asia Muhammad/Arina Rodionowa     0:2 (4:6, 5:7)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...