Jan Zieliński w ćwierćfinale debla w Australian Open 2024

Strona głównaTenisAustralian OpenJan Zieliński w ćwierćfinale debla w Australian Open 2024

Jan Zieliński i Hugo Nys kontynuują dobrą passę w Melbourne. Polsko-monakijska para awansowała do ćwierćfinału debla. W 1/8 finału po zaciętym boju i super tie-breaku wygrali z Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem. Spotkanie było bardzo zacięte. O półfinał zagrają z Niemcami Yannickiem Hanfmannem i Dominikiem Koepferem.

Zacięty bój i awans. Zieliński i Nys grają dalej

W 1/8 finału doszło do starcia dwóch rozstawionych debli. Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako grają w Melbourne jako turniejowa siódemka. Z 11. numerem rozstawieni byli Lloyd Glasspool i Jean-Julien Rojer. Spotkanie od przełamania rozpoczęli Zieliński i Nys. Szybko wyszli na 3:1. Wtedy coś w ich grze się zacięło i przewagę zyskali rywale. To oni wygrali pięć kolejnych gemów z rzędów i zakończyli pierwszego seta 6:3. Polsko-monakijska para znalazła się w trudnym położeniu, jeżeli chciała pozostać w turnieju

Drugi set bardzo długo był wyrównany i zanosiło się, że dojdzie do tie-breaka. Obie pary pilnowały swoich gemów serwisowych. Kluczowe piłki miały miejsce w 10. gemie. Wówczas Zieliński i Nys przełamali i wygrali seta 6:4. W trzeciej partii nie oglądaliśmy ani jednego przełamania i ani jednego breakpointa. Skończyło się super tie-breakiem granym do 10. Ten był prawdziwym popisem Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Kontrolowali grę i wygrali aż 10:3. Dzięki temu po blisko 2,5 godzinie gry awansowali do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego Australian Open 2024 i wciąż mają szansę na powtórzenie wyniku sprzed roku i dojście do wielkiego finału

Hugo Nys (Monako, 7) / Jan Zieliński (Polska, 7) – Lloyd Glasspool (Wielka Brytania, 11) / Jean-Julien Rojer (Holandia, 11) 3:6, 6:4, 7:6(3)

O półfinał zagrają z Niemcami

Od początku tego turnieju mecze Jana Zielińskiego i Hugo Nysa są bardzo emocjonujące. Każde z dotychczasowych spotkań kończyło się w trzech setach. Wcześniej para ta pokonała dwa duety z Australii. W pokonanym polu zostali kolejno: James McCabe i Dane Sweeny oraz Max Purcell i Jordan Thompson. Teraz przed Zielińskim i Nysem kolejne wyzwanie. W walce o półfinał Australian Open zagrają z Niemcami Yannickiem Hanfmannem i Dominikiem Koepferem.