Zbigniew Bródka i Aleksandra Król chorążymi polskiej reprezentacji olimpijskiej

Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieZbigniew Bródka i Aleksandra Król chorążymi polskiej reprezentacji olimpijskiej

Poznaliśmy polskich chorążych, którzy będą odpowiedzialni za niesienie polskiej flagi w trakcie ceremonii otwarcia zbliżających Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022. Chorążymi zostali nasz złoty medalista w panczenach z Soczi Zbigniew Bródka oraz snowboardzistka Aleksandra Król, która w ostatniej chwili zastąpiła Natalię Czerwonkę. 

Zmiana ze względu na koronawirusa

Pierwotnie polskimi chorążymi miała być dwójka reprezentantów w łyżwiarstwie szybkim, w tym Zbigniew Bródka i Natalia Czerwonka. Niestety Polka przebywa obecnie w izolacji po zakażeniu koronawirusem i ostatecznie nie może wziąć udziału w ceremonii otwarcia igrzysk. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że nasza medalistka olimpijska zdąży się wykurować na czas i weźmie udział w rywalizacji sportowej na torze łyżwiarskim w Pekinie. 

W związku z tym Polski Komitet Olimpijski na kilka dni przed ceremonią zdecydował o zmianie składu polskich chorążych. Zaszczytu niesienia polskiej flagi dostąpi snowboardzistka Aleksandra Król, dla której ostatnie starty w Pucharze Świata były niezwykle udane i w Pekinie chce powalczyć o sprawienie niespodzianki. Polka po raz trzeci weźmie udział w igrzyskach. Dla Zbigniewa Bródki będzie to już czwarty olimpijski start. 

Kiedy odbędzie się ceremonia otwarcia igrzysk?

Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022 odbędzie się już w najbliższy piątek. Sportowcy do rywalizacji na olimpijskich arenach przystąpią już dzień wcześniej. Liczymy na dobre starty biało-czerwonych i powrót z dalekich Chin z medalami. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...