STS KOD PROMOCYJNY

Zbigniew Bródka i Aleksandra Król chorążymi polskiej reprezentacji olimpijskiej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieZbigniew Bródka i Aleksandra Król chorążymi polskiej reprezentacji olimpijskiej

Poznaliśmy polskich chorążych, którzy będą odpowiedzialni za niesienie polskiej flagi w trakcie ceremonii otwarcia zbliżających Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022. Chorążymi zostali nasz złoty medalista w panczenach z Soczi Zbigniew Bródka oraz snowboardzistka Aleksandra Król, która w ostatniej chwili zastąpiła Natalię Czerwonkę. 

Zmiana ze względu na koronawirusa

Pierwotnie polskimi chorążymi miała być dwójka reprezentantów w łyżwiarstwie szybkim, w tym Zbigniew Bródka i Natalia Czerwonka. Niestety Polka przebywa obecnie w izolacji po zakażeniu koronawirusem i ostatecznie nie może wziąć udziału w ceremonii otwarcia igrzysk. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że nasza medalistka olimpijska zdąży się wykurować na czas i weźmie udział w rywalizacji sportowej na torze łyżwiarskim w Pekinie. 

W związku z tym Polski Komitet Olimpijski na kilka dni przed ceremonią zdecydował o zmianie składu polskich chorążych. Zaszczytu niesienia polskiej flagi dostąpi snowboardzistka Aleksandra Król, dla której ostatnie starty w Pucharze Świata były niezwykle udane i w Pekinie chce powalczyć o sprawienie niespodzianki. Polka po raz trzeci weźmie udział w igrzyskach. Dla Zbigniewa Bródki będzie to już czwarty olimpijski start. 

Kiedy odbędzie się ceremonia otwarcia igrzysk?

Ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022 odbędzie się już w najbliższy piątek. Sportowcy do rywalizacji na olimpijskich arenach przystąpią już dzień wcześniej. Liczymy na dobre starty biało-czerwonych i powrót z dalekich Chin z medalami. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...