Świetny mecz polskich hokeistów. Wygrali 8:0 z Rumunią

Strona głównaHokej na lodzieŚwietny mecz polskich hokeistów. Wygrali 8:0 z Rumunią

Reprezentanci Polski w hokeju na lodzie rozgromili 8:0 Rumunów i efektownie rozpoczęli swój udział w turnieju towarzyskim Euro Ice Hockey Challenge w Wielkiej Brytanii. Spotkanie od początku do końca prowadzone było pod dyktando Polaków. Podopieczni Roberta Kalabera wygrali bardzo wysoko i już mogą przygotowywać się do meczu z gospodarzami, który już jutro odbędzie się w Coventry.

Wyraźna przewaga w każdej z tercji

Polscy hokeiści polecieli do angielskiego Coventry po to, aby walczyć o końcowe zwycięstwo w turnieju towarzyskim Euro Ice Hockey Challenge. Na początek czekało ich teoretycznie łatwe zadanie, ponieważ byli zdecydowanymi faworytami meczu z Rumunami. Spotkanie rozpoczęło się po myśli zawodników trenowanych przez Czecha Roberta Kalabera, bo już w 10. minucie gry bramkę w przewadze zdobył Bartłomiej Jeziorski. Zaledwie trzy minuty później było już 2:0, gdy do siatki trafił Jauhienij Kamienieu. W pierwszej tercji oglądaliśmy jeszcze trafienie Arkadiusza Kostka, a Polacy w pełni zasłużenie prowadzili 3:0

W drugiej tercji biało-czerwoni nie chcieli spuszczać z tonu. Od razu ruszyli do ataku, jednak na pierwszą bramkę w tej części gry ponownie musieliśmy czekać 10 minut. Jej autorem był Dominik Paś. Na 5:0 podwyższył Radosław Galant, który pewnie wykorzystał rzut karny. Chwilę później drugą bramkę w meczu zdobył Bartłomiej Jeziorski i przed ostatnią tercją Polacy prowadzili 6:0. Ostatnia część gry to bramki Macieja Urbanowicza i Krzysztofa Maciasia, który ustalił wynik meczu na 8:0. Cieszy nie tylko wysokie zwycięstwo i udane rozpoczęcie turnieju EIHC, ale również zachowanie czystego konta i solidna gra w obronie naszych reprezentantów.

Polska – Rumunia 8:0

Czas na gospodarzy

Polacy już w sobotę 11 lutego zagrają swoje drugie spotkanie na turnieju Euro Ice Hockey Challenge. Ponownie odbędzie się ono w Coventry, a rywalem Polaków będzie Wielka Brytania. Spotkanie to może zadecydować o zajęciu pierwszego miejsca w EIHC, ponieważ Brytyjczycy w pierwszym meczu pokonali 3:0 Japonię. Zwycięstwa sobotniego starcia będzie miał na koncie już dwa zwycięstwa. Początek meczu zaplanowano na 20:00