Polki wicemistrzyniami Europy w strzelectwie w konkurencji trójek

Strona głównaInnePolki wicemistrzyniami Europy w strzelectwie w konkurencji trójek

Trwa kapitalna passa biało-czerwonych na mistrzostwach Europy w strzelectwie. Polki wywalczyły srebrny medal w karabinie na 10 metrów w konkurencji trójek. Dokonały tego w składzie: Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska i Izabella Dudek. Te same zawodniczki stanęły wcześniej na najniższym stopniu podium w rywalizacji drużynowej w karabinie pneumatycznym. Tym razem Polki do końca walczyły o złoto i w wielkim finale przegrały 15:17 z Niemkami.

Złoto było blisko. Polki wicemistrzyniami świata

W sobotę w węgierskim Gyor rozegrano konkurencję nieolimpijską trójek w strzelectwie z karabinu pneumatycznego na 10 metrów. Polskę reprezentowały w niej Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska i Izabella Dudek. Wcześniej wspólnie sięgnęły po brązowy medal w konkurencji karabinu pneumatycznego. Ponadto Julia Piotrowska kapitalnie zaprezentowała się w rywalizacji indywidualnej, gdzie sięgnęła po wicemistrzostwo Europy. Teraz wspólnie z koleżankami dołożyła swój trzeci medal w Gyor.

Biało-czerwone w rundzie eliminacyjnej zajęły piąte miejsce z wynikiem 628. Strzelały równo, a liderką drużyny tym razem była Aneta Stankiewicz (210.3). W fazie ćwierćfinałowej Polki zajęły trzecie miejsce z niewielką stratą do prowadzących Węgierek. W półfinale biało-czerwone zajęły pierwsze miejsce i zameldowały się w pojedynku o złoty medal. Tam mierzyły się z Niemkami. Polki długo prowadziły i zmierzały po złoty medal. W ostatnich seriach Niemki jednak odrobiły straty i rzutem na taśmę wygrały 17:15. Do złota niewiele zabrakło. Wicemistrzostwo Europy Polek to i tak wielki sukces i potwierdzenie tego, że zmagania w Gyor układają się świetnie dla reprezentacji Polski. Podium w konkurencji trójek uzupełniły Węgierki.

Czwarty seniorski medal mistrzostw Europy w Gyor

Reprezentacja Polski ma już cztery seniorskie medale w mistrzostwach Europy w Gyor. Wszystkie wywalczyły panie. Wspominaliśmy już o wicemistrzostwie Europy Julii Piotrowskiej oraz brązie drużyny w karabinie pneumatycznym. Wcześniej na najniższym stopniu podium stanęła jeszcze drużyna w konkurencji pistoletu pneumatycznego z 10 metrów. Brązowymi medalistkami zostały: Natalia Król, Katarzyna Klepacz i Klaudia Breś. Zawody w Gyor zakończą się w niedzielę 3 marca.