STS KOD PROMOCYJNY

Adrian Meronk w The Masters. Polski golfista na polu w Auguście

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfAdrian Meronk w The Masters. Polski golfista na polu w Auguście

Marzenie każdego golfisty. Tak powszechnie w środowisku mówi się o turnieju The Master. Adrian Meronk świetnymi występami w 2022 roku zapracował na to, by jaki pierwszy polski golfista móc zagrać w tym prestiżowym turnieju, który właśnie się rozpoczął.

The Masters, The Master Tournament lun The US Masters. Tak nazywa się ten turniej zaliczany do grona jednego z czterech największych turniejów golfowych. Pierwszy raz odbył się ona w 1934 roku. Miejscem rywalizacji najlepszych golfistów świata jest Augusta National Golf Club w stanie Georgia. Turniej ten powiązany jest z ogromnymi tradycjami i prestiżem. Nagrodą dla zwycięzcy, oprócz pieniędzy, jest symboliczna zielona marynarka.

Golfiści są już na miejscu, wczoraj i dzisiaj odbywały się sesje treningowe. Co ciekawe, bilet na dni treningowe w The Masters kosztuje aż 100 dolarów!

The Masters od czwartku

Prawdziwa walka rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli. Jeśli chodzi o zasady The Masters, to golfiści przez pierwsze dwa dni grają trójkami przez 36 dołków. Po tej liczbie dołków stawka graczy zostaje zredukowana. Do dalszego etapu przechodzą zawodnicy, którzy zmieścili się w obrębie premiowanych kategorii. Zasady te obowiązują od turnieju, który miał miejsce w 1961 roku.

Meronk w elitarnym gronie

Obecna edycja The Masters będzie 87. Na starcie zobaczymy niemal 90 najlepszych golfistów na świecie. Pula nagród ma wynosić 11,5 miliona dolarów. Zwycięzca ma otrzymać ponad 2 mln dolarów. Zobaczymy, jak pójdzie Meronkowi, który zagra po raz pierwszy w Auguście. Polski golfista 2022 rok zakończył na 48. miejsce w światowym rankingu, co stanowiło przepustkę do turnieju The Master.

Jakie typy na polskiego golfistę?

Historyczny start Adriana Meronka w The Masters nie uszedł też uwadze w zakładach bukmacherskich. W STS można typować m.in. czy zajmie miejsce w TOP40 lub czy awansuje do 3. rundy? Na razie na pierwsze pytanie 55% wkładów jest na tak, a na drugie 62% na tak. Jak widać, gracze wierzą w najlepszego polskiego golfistę.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...