Adrian Meronk w The Masters. Polski golfista na polu w Auguście

Strona głównaGolfAdrian Meronk w The Masters. Polski golfista na polu w Auguście

Marzenie każdego golfisty. Tak powszechnie w środowisku mówi się o turnieju The Master. Adrian Meronk świetnymi występami w 2022 roku zapracował na to, by jaki pierwszy polski golfista móc zagrać w tym prestiżowym turnieju, który właśnie się rozpoczął.

The Masters, The Master Tournament lun The US Masters. Tak nazywa się ten turniej zaliczany do grona jednego z czterech największych turniejów golfowych. Pierwszy raz odbył się ona w 1934 roku. Miejscem rywalizacji najlepszych golfistów świata jest Augusta National Golf Club w stanie Georgia. Turniej ten powiązany jest z ogromnymi tradycjami i prestiżem. Nagrodą dla zwycięzcy, oprócz pieniędzy, jest symboliczna zielona marynarka.

Golfiści są już na miejscu, wczoraj i dzisiaj odbywały się sesje treningowe. Co ciekawe, bilet na dni treningowe w The Masters kosztuje aż 100 dolarów!

The Masters od czwartku

Prawdziwa walka rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli. Jeśli chodzi o zasady The Masters, to golfiści przez pierwsze dwa dni grają trójkami przez 36 dołków. Po tej liczbie dołków stawka graczy zostaje zredukowana. Do dalszego etapu przechodzą zawodnicy, którzy zmieścili się w obrębie premiowanych kategorii. Zasady te obowiązują od turnieju, który miał miejsce w 1961 roku.

Meronk w elitarnym gronie

Obecna edycja The Masters będzie 87. Na starcie zobaczymy niemal 90 najlepszych golfistów na świecie. Pula nagród ma wynosić 11,5 miliona dolarów. Zwycięzca ma otrzymać ponad 2 mln dolarów. Zobaczymy, jak pójdzie Meronkowi, który zagra po raz pierwszy w Auguście. Polski golfista 2022 rok zakończył na 48. miejsce w światowym rankingu, co stanowiło przepustkę do turnieju The Master.

Jakie typy na polskiego golfistę?

Historyczny start Adriana Meronka w The Masters nie uszedł też uwadze w zakładach bukmacherskich. W STS można typować m.in. czy zajmie miejsce w TOP40 lub czy awansuje do 3. rundy? Na razie na pierwsze pytanie 55% wkładów jest na tak, a na drugie 62% na tak. Jak widać, gracze wierzą w najlepszego polskiego golfistę.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...