STS KOD PROMOCYJNY

Kolejny start Meronka na Florydzie. Tym razem z wielkimi nazwiskami w PGA Tour

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfKolejny start Meronka na Florydzie. Tym razem z wielkimi nazwiskami w PGA...

Najlepszy polski golfista – Adrian Meronk rozpoczął drugi turniej rozgrywany na Florydzie. W mocnej obsadzie Polak będzie walczył w turnieju PGA TOUR – Arnold Palmer Invitational.

Dla Adriana Meronka ostatnie tygodnie są pracowite, ale i są sporym wyzwaniem i docenieniem. Bo jak inaczej nazwać udział polskiego golfisty w prestiżowym turnieju Genesis Invitational, którego organizatorem jest sam Tiger Woods? Meronk tamtą imprezę zakończył na tym samym miejscu, co mistrz.

W poprzednim tygodniu Meronk mógł rozgościć się na Florydzie, bo grał w Honda Classic. Na polu PGA National and Spa w Palm Beach Gardens Polak był 14. i zarobił 136 tysięcy dolarów. Teraz poprzeczka idzie wyżej, bo choć nie opuszcza Florydy, to jednak obsada zawodów jest znacznie lepsza.

Od wczoraj Adrian Meronk gra w turnieju PGA Tour – Arnold Palmer Invitational na polu Bay Hill Club and Lodge niedaleko Orlando. Pula nagród jest ogromna, bo wynosi 20 mln dolarów, a dla zwycięzcy nagroda wynosi ponad 3,6 mln dolarów. Oprócz Meronka na Florydzie grają również takie gwiazdy światowego golfa, jak Scheffler, McIlroy, Homa, Hatton, Fitzpatrick, czy też mistrz olimpijski z Tokio – Schauffele.

Po pierwszym dniu zmagań, Meronk zajmuje w klasyfikacji generalnej 68. miejsce z wynikiem 73, czyli +1. Prowadzi Hiszpan Jon Rahm, z wynikiem 65, czyli -7. Koniec imprezy w niedzielę.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...