STS KOD PROMOCYJNY

Kolejny start Meronka na Florydzie. Tym razem z wielkimi nazwiskami w PGA Tour

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaGolfKolejny start Meronka na Florydzie. Tym razem z wielkimi nazwiskami w PGA...

Najlepszy polski golfista – Adrian Meronk rozpoczął drugi turniej rozgrywany na Florydzie. W mocnej obsadzie Polak będzie walczył w turnieju PGA TOUR – Arnold Palmer Invitational.

Dla Adriana Meronka ostatnie tygodnie są pracowite, ale i są sporym wyzwaniem i docenieniem. Bo jak inaczej nazwać udział polskiego golfisty w prestiżowym turnieju Genesis Invitational, którego organizatorem jest sam Tiger Woods? Meronk tamtą imprezę zakończył na tym samym miejscu, co mistrz.

W poprzednim tygodniu Meronk mógł rozgościć się na Florydzie, bo grał w Honda Classic. Na polu PGA National and Spa w Palm Beach Gardens Polak był 14. i zarobił 136 tysięcy dolarów. Teraz poprzeczka idzie wyżej, bo choć nie opuszcza Florydy, to jednak obsada zawodów jest znacznie lepsza.

Od wczoraj Adrian Meronk gra w turnieju PGA Tour – Arnold Palmer Invitational na polu Bay Hill Club and Lodge niedaleko Orlando. Pula nagród jest ogromna, bo wynosi 20 mln dolarów, a dla zwycięzcy nagroda wynosi ponad 3,6 mln dolarów. Oprócz Meronka na Florydzie grają również takie gwiazdy światowego golfa, jak Scheffler, McIlroy, Homa, Hatton, Fitzpatrick, czy też mistrz olimpijski z Tokio – Schauffele.

Po pierwszym dniu zmagań, Meronk zajmuje w klasyfikacji generalnej 68. miejsce z wynikiem 73, czyli +1. Prowadzi Hiszpan Jon Rahm, z wynikiem 65, czyli -7. Koniec imprezy w niedzielę.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...