Kolejny start Meronka na Florydzie. Tym razem z wielkimi nazwiskami w PGA Tour

Autor
Strona głównaGolfKolejny start Meronka na Florydzie. Tym razem z wielkimi nazwiskami w PGA...

Najlepszy polski golfista – Adrian Meronk rozpoczął drugi turniej rozgrywany na Florydzie. W mocnej obsadzie Polak będzie walczył w turnieju PGA TOUR – Arnold Palmer Invitational.

Dla Adriana Meronka ostatnie tygodnie są pracowite, ale i są sporym wyzwaniem i docenieniem. Bo jak inaczej nazwać udział polskiego golfisty w prestiżowym turnieju Genesis Invitational, którego organizatorem jest sam Tiger Woods? Meronk tamtą imprezę zakończył na tym samym miejscu, co mistrz.

W poprzednim tygodniu Meronk mógł rozgościć się na Florydzie, bo grał w Honda Classic. Na polu PGA National and Spa w Palm Beach Gardens Polak był 14. i zarobił 136 tysięcy dolarów. Teraz poprzeczka idzie wyżej, bo choć nie opuszcza Florydy, to jednak obsada zawodów jest znacznie lepsza.

Od wczoraj Adrian Meronk gra w turnieju PGA Tour – Arnold Palmer Invitational na polu Bay Hill Club and Lodge niedaleko Orlando. Pula nagród jest ogromna, bo wynosi 20 mln dolarów, a dla zwycięzcy nagroda wynosi ponad 3,6 mln dolarów. Oprócz Meronka na Florydzie grają również takie gwiazdy światowego golfa, jak Scheffler, McIlroy, Homa, Hatton, Fitzpatrick, czy też mistrz olimpijski z Tokio – Schauffele.

Po pierwszym dniu zmagań, Meronk zajmuje w klasyfikacji generalnej 68. miejsce z wynikiem 73, czyli +1. Prowadzi Hiszpan Jon Rahm, z wynikiem 65, czyli -7. Koniec imprezy w niedzielę.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Dwa zastępstwa w karcie walk KSW 73. Zmiany na ostatnią chwilę

Na nieco ponad tydzień przed galą KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie, doszło do dwóch zmian w karcie walk. Ze swoich...