Duży sukces polskich hokeistów. Wygrali 5:3 z Łotwą

Strona głównaHokej na lodzieDuży sukces polskich hokeistów. Wygrali 5:3 z Łotwą

Reprezentanci Polski w hokeju na lodzie sensacyjnie pokonali 5:3 Łotyszy w meczu towarzyskim rozgrywanym w Rydze. To historyczny wynik i pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych nad pierwszą reprezentacją Łotwy od 1938 roku. Podopieczni Róberta Kalábera spisali się świetnie, a dwie bramki dla biało-czerwonych zdobył Krystian Dziubiński. Do siatki trafiali jeszcze Dariusz Wanat, Alan Łyszczarczyk i Paweł Zygmunt. W piątek odbędzie się mecz rewanżowy.

Niespodziewane zwycięstwo z mocna Łotwą

Polacy w ostatnich latach regularnie pokonywali kadrę B Łotwy. Od lat jednak nie potrafili znaleźć sposobu na pierwszą reprezentację tego kraju. To udało się 6 kwietnia, gdy po 85 latach biało-czerwoni ponownie wygrali z Łotyszami. Spotkanie rozgrywano w Rydze i zdecydowanymi faworytami byli gospodarze. To oni lepiej rozpoczęli mecz, gdy już po kilku minutach prowadzili po trafieniu Oskarsa Lapinskisa. Jeszcze w pierwszej tercji do wyrównania doprowadził jednak Alan Łyszczarczyk

Kluczowa dla losów tego pojedynku wydaje się druga tercja. W niej dwukrotnie do siatki trafił Krystian Dziubiński i Polacy prowadzili 3:1. Na początku trzeciej tercji prowadzenie na 4:1 podwyższył Paweł Zygmunt. Polacy byli na autostradzie do nieoczekiwanego zwycięstwa, jednak Łotysze nie składali broni. Gospodarze wzięli się mocno do pracy i doprowadzili do wyniku 3:4, gdy do siatki trafili kolejno Rihards Melnalksnis i Janis Jaks. Końcówka należała jednak do Polaków. Niespełna pół minuty po trafieniu Jaksa na listę strzelców wpisał się Dariusz Wanat. Ostatecznie podopieczni Róberta Kalábera wygrali 5:3 i odnieśli historyczne zwycięstwo nad Łotwą A

Łotwa – Polska 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Ważny element przygotowań do mistrzostw świata

Drugi mecz towarzyski w Rydze odbędzie się w piątek 7 kwietnia. Dwumecz z Łotyszami stanowi ważny element przygotowań biało-czerwonych do Mistrzostw Świata dywizji I grupy A. Zmagania rozpoczną się już 29 kwietnia, a rywalami Polaków będą: Włochy, Wielka Brytania, Litwa, Korea Południowa i Rumunia. Gra będzie toczyła się o awans do hokejowej elity.