GKS Katowice – Unia Oświęcim w finale Polskiej Hokej Ligi. Kto zostanie mistrzem Polski?

Strona głównaHokej na lodzieGKS Katowice - Unia Oświęcim w finale Polskiej Hokej Ligi. Kto zostanie...

Do wielkiego finału Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2021/22 awansowały dwa najlepsze zespoły fazy zasadniczej. Spotkają się tam GKS Katowice i Unia Oświęcim. Trudno wskazać jednoznacznego faworyta tego spotkania. W rundzie zasadniczej lepszy był GKS Katowice, który ligę wygrał z przewagą dwóch punktów. Bezpośrednie pojedynki to jednak zwycięstwo 3:2 Unii Oświęcim, a dwukrotnie w tych starciach dochodziło do dogrywki. O tym, kto zostanie mistrzem Polski, przekonamy się już w kwietniu. Pierwszy mecz odbędzie się 3 kwietnia w Katowicach. 

Trudne półfinały 

Droga obu zespołów do półfinału nie była najłatwiejsza. Jeszcze w ćwierćfinałach oba zespoły pokonały swoich rywali w stosunku 4:1. GKS Katowice bez problemu poradził sobie z Zagłębiem Sosnowiec, a Unia Oświęcim pokonała Stal Sanok. Dużo większe problemy pojawiły się na etapie półfinałów. Unia Oświęcim ostatecznie pokonała 4:2 ustępującego mistrza Polski GKS Jastrzębie, choć prowadziła już w tej rywalizacji 3:0. Jeszcze większe problemy mieli hokeiści GKS-u Katowice, którzy w półfinale mierzyli się z piątą drużyną fazy zasadniczej GKS-em Tychy. Ostatecznie wygrali 4:3, a o ich awansie zadecydowała dogrywka w ostatnim spotkaniu. 

Pojedynek bez wyraźnego faworyta

Finałowe starcie nie ma wyraźnego faworyta. Patrząc na tabelę po rundzie zasadniczej, delikatnie z przodu wydaje się być GKS Katowice. Hokeiści tego zespołu będą mieli również przewagę własnego lodowiska, ponieważ zaczną od spotkania u siebie. Może to być decydujące dla losów tego starcia. Z drugiej strony w tym sezonie ligowym Unia Oświęcim trzykrotnie pokonała GKS Katowice, w tym raz na lodowisku rywali. Obie drużyny mierzyły się pięciokrotnie w tym sezonie Polskiej Hokej Ligi. GKS Katowice wygrał u siebie 6:1 oraz na wyjeździe 4:3 po dogrywce. Hokeiści z Oświęcimia wygrywali przed własną publicznością 2:1 i 4:2 oraz na wyjeździe 3:2 po dogrywce. Wyniki te wskazują na to, że przed nami bardzo emocjonujący finał. 

Unia Oświęcim powalczy o swój 9. tytuł mistrza Polski, a GKS Katowice stanie przed szansą na 7. tytuł. 

GKS Jastrzębie – GKS Tychy o brązowy medal

W małym finale o brązowy medal mistrzostw Polski powalczą GKS Jastrzębie i GKS Tychy. Wydaje się, że faworytami są hokeiści z Jastrzębia-Zdroju, którzy zajęli 3. miejsce w fazie zasadniczej i są ustępującym mistrzem Polski. Pierwszy mecz o brąz zostanie rozegrany 5 kwietnia. 

Plan gier

Finał prowadzony jest do czterech zwycięstw. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Katowicach 3 kwietnia. Kolejne mecze zaplanowano na: 4, 7 i 8 kwietnia, a także ewentualnie w dniach: 11, 13 i 15 kwietnia. Mecz o trzecie miejsce prowadzony jest do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz odbędzie się 5 kwietnia, a kolejne 9 kwietnia i ewentualnie 12 kwietnia. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...