STS KOD PROMOCYJNY

Hokejowe Mistrzostwa Świata Dywizji IB przeniesione do Tychów. Start już 25 kwietnia

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodzieHokejowe Mistrzostwa Świata Dywizji IB przeniesione do Tychów. Start już 25 kwietnia

Na wniosek Polskiego Związku Hokeja na Lodzie najbliższe Mistrzostwa Świata Dywizji IB mężczyzn zostały przeniesione z Katowic do Tychów. Zmiana ta została już zaakceptowana przez zarząd Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF). Zawody rozpoczną się 25 kwietnia i zakończą 1 maja. W ich trakcie poznamy ekipę, która awansuje do dywizji IA. Najsłabsza z drużyn pożegna się jednak z dywizją IB i w kolejnym roku będzie rywalizowała w IIA. Dwa tygodnie przed męskim turniejem zostaną rozegrane Mistrzostwach Świata Kobiet Dywizji IB, które również zorganizują Polacy. Turniej ten odbędzie się na lodowisku Jantor w Katowicach. 

Zmiana składu Mistrzostwa Świata Dywizji IB po wykluczeniach

Z międzynarodowej rywalizacji w hokeju na lodzie zostały wykluczone Rosja i Białoruś, które rywalizowały w hokejowej elicie. Decyzja ta została podjęta po ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę, w związku z toczącą się za naszą wschodnią granicą wojną. Po wykluczeniu tych reprezentacji, IIHF musiała dokonać roszad w zestawieniach poszczególnych dywizji. Tym samym Litwa zagra automatycznie w dywizji IA, a na turnieju w Polsce będziemy oglądali tylko pięć reprezentacji. Poza Polakami udział w Mistrzostwa Świata Dywizji IB mężczyzn w hokeju na lodzie wezmą także: Japonia, Estonia, Ukraina i Serbia. Wciąż nie poznaliśmy ostatecznego planu gier, ale najprawdopodobniej zespoły będą rywalizowały w systemie gry każdy z każdym. Najlepsza z ekip awansuje do wyższej dywizji IA, a najsłabsza spadnie do IIA. Turniej rozegrany zostanie na lodowisku w Tychach. 

Wcześniej zagrają panie

Dwa tygodnie przed mężczyznami na lodowisku pojawią się panie, które również będą rywalizowały w Mistrzostwach Świata Dywizji IB. Gospodarzem tego turnieju będą Katowice, a poza Polkami udział w nim wezmą także reprezentacje: Włoch, Słowenii, Chin, Kazachstanu i Korei Południowej. Podobnie, jak u mężczyzn, najlepsza drużyna awansuje do dywizji IA, a najsłabsza spadnie do dywizji IIA. Zarówno przed Polakami, jak i Polkami trudne zadanie, ponieważ nie będą uznawani za głównych faworytów do awansu. Atut własnego lodowiska może jednak sprawić, że powalczą o sprawienie niespodzianki i wywalczenie awansu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...