Mocni rywale polskich hokeistów przed Mistrzostwami Świata dywizji 1A

Strona głównaHokej na lodzieMocni rywale polskich hokeistów przed Mistrzostwami Świata dywizji 1A

Poznaliśmy listę sparingpartnerów reprezentacji Polski w hokeju na lodzie przed zbliżającymi się mistrzostwami świata dywizji 1A. Kadra prowadzona przez Róberta Kalábera będzie rywalizować z mocnymi drużynami. Biało-czerwoni zmierzą się z Łotwą, Słowenią i Węgrami. Z każdym z tych rywali zagrają po dwa spotkania towarzyskie. Pierwsze już 6-7 kwietnia w Rydze. 

Trzy towarzyskie dwumecze

Pierwotnie nasi reprezentanci mieli mierzyć się z Austrią, Japonią i Ukrainą. Ostatecznie te mecze towarzyskie zostały odwołane i zmieniono plany przygotowań Polaków do mistrzostw świata. Finalnie biało-czerwoni zagrają trzy dwumecze z Łotwą, Słowenią i Węgrami. Informacje te potwierdził już team leader reprezentacji Polski Leszek Laszkiewicz. Pierwsze mecze zaplanowano na 6-7 kwietnia. Wówczas Polacy zagrają na wyjeździe z Łotwą. Tydzień później udadzą się do Mariboru, gdzie rozegrają dwa mecze ze Słowenią. Na koniec przygotowań biało-czerwoni zaprezentują się przed własną publicznością. Kolejno 20 kwietnia w Tychach i 21 kwietnia w Bytomiu zagrają z Węgrami. 

To niezwykle wymagający przeciwnicy. Łotysze od lat rywalizują w światowej elicie. Słoweńcy i Węgrzy awansowali do elity w ubiegłym roku i chcą się tam zadomowić na dłużej. Polacy dawno nie mierzyli się z zespołami tej klasy, dlatego będzie to niezwykle przydatna rywalizacja i weryfikacja obecnego potencjału drużyny Róberta Kalábera. Kolejnym krokiem Polaków będzie start w mistrzostwach świata dywizji 1A, które rozpoczną się już 29 kwietnia. 

Mistrzostwa Świata w Nottingham

Polacy wystąpią w mistrzostwach świata dywizji 1A, które w dniach 29 kwietnia – 5 maja 2023 roku odbędą się w angielskim Nottingham. Zadaniem biało-czerwonych będzie utrzymanie się w dywizji 1A. O ewentualny awans wyżej będzie bardzo trudno. Faworytami będą tu Włosi i gospodarze Brytyjczycy. W zmaganiach udział weźmie sześć drużyn. Są to: Włochy, Wielka Brytania, Litwa, Korea Południowa, Polska i Rumunia. Jedna z tych drużyn awansuje do przyszłorocznych mistrzostw świata elity. Najsłabszy zespól w stawce spadnie do dywizji 1B. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...