Polacy pokonali Węgrów w ostatnim sprawdzianie przed MŚ

Strona głównaHokej na lodziePolacy pokonali Węgrów w ostatnim sprawdzianie przed MŚ

Polacy po raz drugi pokonali Węgrów w meczu towarzyskim w hokeju na lodzie. W Bytomiu wygrali 3:2 po bramkach Krystiana Dziubińskiego, Patryka Wronki i Marcina Kolusza. Był to ostatni sprawdzian kadry Róberta Kalábera przed Mistrzostwami Świata Dywizji IA, które 29 kwietnia rozpoczną się w Nottingham. Biało-czerwoni polecą do Anglii w dobrych nastrojach i z chęcią walki o awans do światowej elity.

Biało-czerwoni udanie gonili wynik

W Bytomiu obaj szkoleniowcy postawili na zmiany w ustawieniu swoich zespołów. Wszystko po to, aby dać pograć większej liczbie hokeistów i dokonać ostatecznego przeglądu kadr przed mistrzostwami świata. Mecz od początku układał się po myśli Węgrów, którzy juz w siódmej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Csanada Erdeliego. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji do wyrównania doprowadził Krystian Dziubiński, który wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Alana Łyszczarczyka.

Druga tercja rozpoczęła się znakomicie dla Węgrów. Już po 64. sekundach wyszli na prowadzenie 2:1 po trafieniu Bence Szabo. Wydawało się, że takim wynikiem zakończy sie ta część gry. Na szczęście na 33 sekundy przed jej końcem bramkę wyrównującą zdobył Patryk Wronka, który wykorzystał podanie Grzegorza Pasiuta. Polacy grali wówczas w dwuosobowej przewadze. W ostatniej części gry oglądaliśmy uż tylko jedną bramkę. Jej autorem był Marcin Kolusz, a kolejną asystę zanotował Alan Łyszczarczyk. Polacy drugi raz z rzędu wygrali z Węgrami i udanie zakończyli serię sparingów przed Mistrzostwami Świata Dywizji IA.

Polska – Węgry 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Tydzień do startu mistrzostw świata

W najbliższych dniach Polacy udadzą się do Anglii, gdzie wezmą udział w Mistrzostwach Świata Dywizji IA. Najlepszy zespół z turnieju awansuje do hokejowej elity, a kadrę Róberta Kalábera stać na postawienie się faworytom. W Anglii rywalizować będą: Polska, Włochy, Wielka Brytania, Litwa, Korea Południowa i Rumunia. Najsłabsza z tych ekip spadnie do Dywizji IB.