Polki lepsze od Brytyjek na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie

Strona głównaHokej na lodziePolki lepsze od Brytyjek na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie

Polskie hokeistki wygrały 2:1 z Brytyjkami w swoim trzecim meczu tegorocznych mistrzostw świata dywizji IB. Spotkanie długo nie układało się po myśli biało-czerwonych. W ostatniej tercji zdołały jednak odwrócić losy meczu i wygrać 2:1. Udanie zrehabilitowały się po wysokiej porażce z Koreą Południową i podtrzymały swoje szanse na walkę o awans do wyższej dywizji. Bramki dla drużyny Zbigniewa Wróbla zdobyły Wiktoria Gogoć i Wiktoria Sikorska. Kolejny mecz Polki zagrają w sobotę 22 kwietnia z Kazaszkami.

Chęć rehabilitacji po porażce z Koreą Południową

Polki przystępowały do meczu po dniu przerwy w turnieju mistrzostw świata dywizji IB, które rozgrywane są w Korei Południowej. W ostatnim swoim meczu 18 kwietnia wyraźnie uległy 0:4 gospodyniom i skomplikowały swoją sytuację w kontekście walki o ewentualny awans. Podopieczne Zbigniewa Wróbla przystąpiły do meczu z Wielką Brytanią z dodatkową motywacją i chęcią rehabilitacji po wcześniejszej porażce.

Polki odwróciły losy meczu

Mecz z Wielką Brytanią od początku był bardzo wyrównany. Oba zespoły przystąpiły do niego z jedną porażką i jednym zwycięstwem na koncie. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej tercji na prowadzenie wyszły Brytyjki. Bramkę dla rywalek w 30. minucie gry zdobyła Bethany Hill. Do końca drugiej tercji wynik nie uległ zmianie i Polki znalazły się w bardzo trudnym położeniu. Na szczęście w trzeciej części gry na odpowiedź Polek nie trzeba było długo czekać. Już w 46. sekundzie gry bramkę na 1:1 zdobyła Wiktoria Gogoć

Następnie hokeistki reprezentacji Polski próbowały pójść za ciosem. Długo jednak nie mogły znaleźć drogi do bramki rywalek. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem i dojdzie do dogrywki. Tak się jednak nie stało. Na 66 sekund przed końcem gry bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Wiktoria Sikorska, która wykorzystała grę Polek w przewadze. Do końca spotkania udało im się utrzymać wyniki 2:1 i odniosły swoje drugie zwycięstwo na tegorocznych mistrzostwach świata. Powróciły do walki o awans. Kolejny mecz rozegrają 22 kwietnia z Kazachstanem. Początek meczu o 12:15 czasu polskiego.

Polska – Wielka Brytania 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)