Polki wysoko przegrały z Chinkami. Dywizja IA w hokeju na lodzie nie dla biało-czerwonych

Strona głównaHokej na lodziePolki wysoko przegrały z Chinkami. Dywizja IA w hokeju na lodzie nie...

Niestety w ostatnim meczu Mistrzostw Świata dywizji IB w hokeju na lodzie kobiet reprezentantki Polski wyraźnie przegrały z Chinkami. Porażka 2:7 sprawia, że biało-czerwone w decydującym starciu przegrały walkę o awans do dywizji IA, która jest bezpośrednim zapleczem elity. Tam w przyszłym roku zagrają Chinki, a dla Polek zajęcie 2. miejsca w dywizji IB jest historycznym wynikiem i największym sukcesem w niedługiej historii kobiecego hokeja w naszym kraju. Honorowe bramki dla reprezentacji Polski zdobyły Tetiana Onyszczenko oraz Klaudia Chrapek. 

Fatalna pierwsza tercja przesądziła o wyniku meczu 

O wysokiej porażce Polek przesądziła pierwsza tercja decydującego pojedynku. Nasze reprezentantki już w ciągu pierwszych kilku minut praktycznie straciły szanse na awans. Chinki pierwszą bramkę strzeliły już w 38. sekundzie meczu, a przed upływem dwóch minut było już 0:2. Oba trafienia były autorstwa Qiqi Lin. W pierwszej tercji bramki dla rywalek strzelały jeszcze: Zhixin Liu, Le Mi, Xifang Zhang oraz Ni Lin. Po 20. minutach podopieczne Zbigniewa Wróbla przegrywały już 0:6 i było wiadomo, że to Chinki awansują dalej. W naszej bramce dwoiła się i troiła Martyna Sass, ale była bezradna wobec intensywnego naporu rywalek. 

W drugiej tercji mecz trochę zwolnił, a do głosu zaczęły dochodzić Polki. Poskutkowało to dwoma trafieniami, które zmniejszyły straty i sprawiły, że wynik nie wyglądał już tak źle. Autorami bramek były Tetiana Onyszczenko oraz Klaudia Chrapek, a obie były efektem gry biało-czerwonych w przewadze liczebnej. W ostatniej tercji Chinki dalej dominowały na boisku i ostatnią bramkę w meczu dołożyła Baiwei Yu. Spotkanie zakończyło się porażką Polek 2:7. Zajęcie 2. miejsca w dywizji IB jest największym sukcesem naszej reprezentacji w historii. 

Polska – Chiny 2:7 (0:6, 2:0, 0:1)

Chinki z awansem. Słowenia żegna się z dywizją IB

Turniej rozgrywany w Katowicach wygrały Chinki i to one awansowały do dywizji IA. Z dywizją IB pożegnały się Słowenki, które turniej zaczęły od sensacyjnego pokonania Włoszek, a później przegrały pozostałe mecze. Tabela na koniec mistrzostw świata dywizji IB prezentuje się następująco:

  1. Chiny
  2. Polska
  3. Włochy
  4. Kazachstan
  5. Korea Południowa
  6. Słowenia

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Mecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Legia Warszawa i Celtic FC to dwa najważniejsze kluby dla Artura Boruca. Na zakończenie jego sportowej kariery zostanie pomiędzy nimi rozegrany mecz towarzyski. Pożegnanie króla Artur...