Walka do końca i nieudana pogoń Polaków w meczu z Niemcami

Strona głównaHokej na lodzieWalka do końca i nieudana pogoń Polaków w meczu z Niemcami

Porażką Polaków 2:4 zakończył się ich przedostatni mecz na tegorocznych mistrzostwach świata elity w hokeju na lodzie. Biało-czerwoni przegrywali już 0:3. W trzeciej tercji złapali kontakt i było już tylko 2:3. Niestety ostatnie słowo należało do rywali, którzy wygrali 4:2 i są już blisko awansu do ćwierćfinału. Polacy z niecierpliwością czekają na rozstrzygnięcie meczu USA – Kazachstan. Od niego zależy to, czy zachowamy szanse na utrzymanie w elicie.

Polacy zostawili serce na tafli. Do punktów jednak zabrakło

Spodziewaliśmy się tego, że mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie będą dla Polaków dużym wyzwaniem. Wrócili na turniej po 22. latach nieobecności i startowali z pozycji kopciuszka. Nieoczekiwanie na inaugurację ugrali punkt z Łotyszami. Niestety później było tylko gorzej. Polacy właśnie doznali szóstej porażki na turnieju z rzędu. Tym razem musieli uznać wyższość Niemców, choć trzeba przyznać, że na tafli zostawili serce. To jednak nie wystarczyło.

Od początku spotkania stroną przeważającą byli Niemcy. Biało-czerwoni jednak długo umiejętnie się bronili i po pierwszej tercji było 0:0. Niestety w drugiej rywale zdobyli dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno Alexander Ehl i John-Jason Peterka. W trzeciej tercji na 3:0 podwyższył Yasin Ehliz i Polacy byli w bardzo trudnym położeniu. Nie poddali się i w ciągu dwóch minut złapali kontakt. Bramki zdobyli Patryk Wajda i Filip Komorski. Wydawało się, że podopieczni Róberta Kalábera mogą powalczyć o punkty. Niestety nie upłynęła nawet minuta, a Niemcy znów odskoczyli za sprawą Peterki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką Polaków 2:4

Polska – Niemcy 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Czy Polacy pozostaną w elicie na kolejny sezon?

Po sześciu kolejkach Polacy zajmują ostatnie miejsce w grupie B z dorobkiem jednego punktu. Są w bardzo trudnym położeniu. W sobotni wieczór dojdzie do ważnego meczu pomiędzy Amerykanami i Kazachami. Jeżeli ci pierwsi wygrają za trzy punkty, to Polacy zachowają szansę na utrzymanie w elicie. Będą potrzebowali do tego zwycięstwa za trzy punkty z Kazachstanem. Mecz ten odbędzie się w poniedziałek.