Reprezentacja Polski mężczyzn w hokeju na lodzie zagra towarzyski dwumecz z Austrią w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata

Strona głównaHokej na lodzieReprezentacja Polski mężczyzn w hokeju na lodzie zagra towarzyski dwumecz z Austrią...

Do Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie mężczyzn dywizji IB, które zostaną rozegrane w Tychach, pozostało już tylko kilka tygodni. Zanim Polacy staną do walki o awans do dywizji IA, to spotkają się na zgrupowaniu szkoleniowym w dniach 11-16 kwietnia. Polscy hokeiści pod wodzą trenera Róberta Kalábera będą przygotowywali się na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju oraz w austriackim Grazie. Zanim rozpocznie się zgrupowanie, rozegrane zostaną finały Polskiej Hokej Ligi. 

Ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Świata

Wchodzimy w ostatni etap przygotowania reprezentantów Polski do udziału w mistrzostwach świata dywizji IB w hokeju na lodzie, których gospodarzem będą Tychy. Polacy staną przed kolejną szansą walki o awans na zaplecze hokejowej elity. Podopieczni Róberta Kalábera stoczą bój z Estonią, Ukrainą, Serbią i Japonią. Awans na zaplecze wywalczy tylko jedna drużyna. Turniej mistrzowski odbędzie się w dniach 26 kwietnia – 1 maja. 

Towarzyski dwumecz z Austrią

W ramach przygotowań Polacy zagrają dwumecz towarzyski z Austrią, która awansowała do wyższej dywizji bez gry. Wszystko dlatego, że z rywalizacji wykluczono Rosjan i Białorusinów. Spotkania towarzyskie zostaną rozegrane w austriackim Grazie w dniach 14 i 16 kwietnia. 

Kto weźmie udział w zgrupowaniu?

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski wysłał powołania na zgrupowanie. Pierwszym trenerem kadry jest Róbert Kaláber. Ponadto sztab szkoleniowy tworzą: Artur Ślusarczyk (asystent), Marek Batkiewicz (trener bramkarzy), Leszek Laszkiewicz (team leader), Wojciech Chowaniec (serwisant), Zbigniew Galicki (fizjoterapeuta), Hubert Paszkiewicz (fizjoterapeuta) i Wojciech Kania (lekarz). 

W kadrze znaleźli się: Bartosz Ciura, Alan Łyszczarczyk i Filip Komorski (wszyscy HC Frydek-Mistek, Czechy), Oskar Jaśkiewicz (Kalmar HC, Szwecja), Damian Tyczyński (HK Spartak Dubnica, Słowacja), Paweł Zygmunt (HV Litvinov, Czechy), Olaf Bizacki, Mateusz Gościński, Bartłomiej Jeziorski, Kamil Lewartowski i Filip Starzyński (wszyscy GKS Tychy), Mateusz Bryk, Kamil Górny, Marcin Horzelski, Yauheni Kameneu, Michał Kieler, Arkadiusz Kostek i Dominik Paś (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Sebastian Brynkus i David Zabolotny (obaj Comarch Cracovia), Jakub Bukowski, Krystian Mocarski i Radosław Sawicki (wszyscy Ciarko STS Sanok), Adrian Jaworski i Mateusz Zieliński (obaj KH Energa Toruń) i Adrian Słowakiewicz (Podhale Nowy Targ). 

Na liście rezerwowej są: Michał Biernacki, Michał Czernik, Oskar Krawczyk i Michał Naróg (wszyscy Zagłębie Sosnowiec), Jakub Michałowski i Kamil Wróbel (obaj GKS Tychy) oraz Radosław Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...