W piątek 8 kwietnia startują Mistrzostwa Świata dywizji IB w hokeju na lodzie kobiet. Na co stać Polki?

Autor
Strona głównaHokej na lodzieW piątek 8 kwietnia startują Mistrzostwa Świata dywizji IB w hokeju na...

W tym roku Mistrzostwa Świata dywizji IB w hokeju na lodzie kobiet odbędą się w Katowicach. Zespoły będą rywalizowały na lodowisku Jantor, a turniej rozegrany zostanie w dniach 8-14 kwietnia. Reprezentantki Polski znajdują się w gronie faworytek do awansu na bezpośrednie zaplecze elity hokejowej, jednak rywalizacja będzie bardzo trudna. Udział w turnieju biorą także reprezentacje: Słowenii, Włoch, Chin, Korei Południowej i Kazachstanu. Polki rozpoczną meczem z Kazaszkami. 

Znamy terminarz meczów 

Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane w formule każdy z każdym. W turnieju udział bierze sześć reprezentacji. Polki pierwsze spotkanie rozegrają w piątek 8 kwietnia, gdy zmierzą się z Kazaszkami. Następnie będą grały kolejno ze: Słowenkami, reprezentantkami Korei Południowej, Włoszkami i Chinkami. Wydaje się, że to ostatnie spotkanie może przesądzić o losach awansu. 

Szczegółowy terminarz meczów Polek:

08.04.2022    g. 20:00    Kazachstan – Polska

09.04.2022    g. 20:00    Polska – Słowenia

11.04.2022    g. 20:00    Korea Południowa – Polska

12.04.2022     g. 20:00    Polska – Włochy

14.04.2022    g. 20:00    Polska – Chiny

Wejście na mecze będzie bezpłatne. 

Cenne zwycięstwa w ramach przygotowań

W ostatniej fazie przygotowań do turnieju Polki wzięły udział w Europejskiej Lidze Hokeja Kobiet (EWHL). Tam występowały jako drużyna Silesian Metropolis Katowice. Reprezentantki Polski pokazały się z dobrej strony, ponieważ pokonały m.in. KSV Neuberg Highlanders z Austrii oraz EVB Eagles South Tyrol z Włoch. Dla selekcjonera Zbigniewa Wróbla były to cenne spotkania, ponieważ pozwoliły na przegląd kadry oraz wdrożenie schematów taktycznych, które mają zaprocentować w Katowicach. 

Kto powalczy o awans?

Najwyżej rozstawioną drużyną na mistrzostwach będą Włochy. Przed trzema laty Włoszki spadły z wyższej dywizji. Polki zajmują 20. miejsce i zaliczane są do grona faworytek do awansu, a pomagać ma im w tym obecność polskich kibiców. Ponadto zawsze mocne są Kazaszki i Chinki. To wśród tych ekip powinniśmy upatrywać drużyny, która wygra turniej w Katowicach i awansuje wyżej. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...