W piątek 8 kwietnia startują Mistrzostwa Świata dywizji IB w hokeju na lodzie kobiet. Na co stać Polki?

Strona głównaHokej na lodzieW piątek 8 kwietnia startują Mistrzostwa Świata dywizji IB w hokeju na...

W tym roku Mistrzostwa Świata dywizji IB w hokeju na lodzie kobiet odbędą się w Katowicach. Zespoły będą rywalizowały na lodowisku Jantor, a turniej rozegrany zostanie w dniach 8-14 kwietnia. Reprezentantki Polski znajdują się w gronie faworytek do awansu na bezpośrednie zaplecze elity hokejowej, jednak rywalizacja będzie bardzo trudna. Udział w turnieju biorą także reprezentacje: Słowenii, Włoch, Chin, Korei Południowej i Kazachstanu. Polki rozpoczną meczem z Kazaszkami. 

Znamy terminarz meczów 

Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane w formule każdy z każdym. W turnieju udział bierze sześć reprezentacji. Polki pierwsze spotkanie rozegrają w piątek 8 kwietnia, gdy zmierzą się z Kazaszkami. Następnie będą grały kolejno ze: Słowenkami, reprezentantkami Korei Południowej, Włoszkami i Chinkami. Wydaje się, że to ostatnie spotkanie może przesądzić o losach awansu. 

Szczegółowy terminarz meczów Polek:

08.04.2022    g. 20:00    Kazachstan – Polska

09.04.2022    g. 20:00    Polska – Słowenia

11.04.2022    g. 20:00    Korea Południowa – Polska

12.04.2022     g. 20:00    Polska – Włochy

14.04.2022    g. 20:00    Polska – Chiny

Wejście na mecze będzie bezpłatne. 

Cenne zwycięstwa w ramach przygotowań

W ostatniej fazie przygotowań do turnieju Polki wzięły udział w Europejskiej Lidze Hokeja Kobiet (EWHL). Tam występowały jako drużyna Silesian Metropolis Katowice. Reprezentantki Polski pokazały się z dobrej strony, ponieważ pokonały m.in. KSV Neuberg Highlanders z Austrii oraz EVB Eagles South Tyrol z Włoch. Dla selekcjonera Zbigniewa Wróbla były to cenne spotkania, ponieważ pozwoliły na przegląd kadry oraz wdrożenie schematów taktycznych, które mają zaprocentować w Katowicach. 

Kto powalczy o awans?

Najwyżej rozstawioną drużyną na mistrzostwach będą Włochy. Przed trzema laty Włoszki spadły z wyższej dywizji. Polki zajmują 20. miejsce i zaliczane są do grona faworytek do awansu, a pomagać ma im w tym obecność polskich kibiców. Ponadto zawsze mocne są Kazaszki i Chinki. To wśród tych ekip powinniśmy upatrywać drużyny, która wygra turniej w Katowicach i awansuje wyżej. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Mecze siatkarskiej reprezentacji Polski. Co czeka siatkarzy w 2023?

Za nami emocjonujący rok w wykonaniu reprezentantek i reprezentantów Polski w siatkówce. Siatkarze pod wodzą Nikoli Grbicia zostali wicemistrzami świata oraz zdobyli brąz Ligi...