Ważne zwycięstwo polskich hokeistek. Wciąż mają szanse na awans

Strona głównaHokej na lodzieWażne zwycięstwo polskich hokeistek. Wciąż mają szanse na awans

Polskie hokeistki pokonały 3:2 Kazachstan w czwartym meczu mistrzostw świata dywizji IB rozgrywanych w Korei Południowej. O zwycięstwie Polek zadecydowała bramka Karoliny Późniewskiej z ostatniej minuty meczu. Wcześniej do bramki rywalek dwukrotnie trafiła Klaudia Chrapek. Dzięki temu podopieczne Zbigniewa Wróbla zachowały teoretyczne szanse na awans od wyższej dywizji. Będzie jednak o to bardzo trudno.

Nieoczekiwane prowadzenie rywalek

Faworytkami meczu były Polki, które przystępowały do niego z bilansem dwóch zwycięstw i porażki. Drużyna Kazachstanu zamykała tabelę dywizji IB i tak też zostało po meczu. Nieoczekiwanie jednak to rywalki lepiej rozpoczęły to spotkanie. W siódmej minucie do polskiej bramki trafiła Daria Molodbaj, która wykorzystała grę w przewadze. Na odpowiedź Polek musieliśmy czekać niewiele ponad sześć minut. Tym razem to biało-czerwone grały w liczebnej przewadze i do wyrównania w 13. minucie doprowadziła Klaudia Chrapek. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:1.

W drugiej tercji widoczna była niewielka przewaga Polek, jednak krążek nie chciał trafić do bramki rywalek. Ostatecznie po 40. minutach gry na tablicy wyników wciąż było 1:1. Na szczęście Klaudia Chrapek doskonale rozpoczęła ostatnią część meczu. Już w 32. sekundzie trzeciej tercji wyprowadziła Polskę na prowadzenie 2:1, ponownie wykorzystując grę w przewadze. Wydawało się, że podopieczne Zbigniewa Wróbla pójdą za ciosem. Tak się jednak nie stało. Do wyrównania doprowadziła Alexandra Golotvina. Zanosiło się na remis i dogrywkę, jednak na 38 sekund przed końcem gry bramkę na wagę polskiego zwycięstwa zdobyła Karolina Późniewska. Dzięki temu nasze reprezentantki zachowały jakiekolwiek szanse na awans do dywizji IA.

Polska – Kazachstan 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Na zakończenie mecz z Włoszkami

Na zakończenie turnieju Polki zmierzą się z Włoszkami. Po czterech kolejkach biało-czerwone zajmują trzecie miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. Oczko więcej mają Włoszki. Pierwsze miejsce zajmują gospodynie z Korei Południowej, które w ostatniej kolejce podejmą Kazachstan. Jeżeli nie stanie się nic nieoczekiwanego, to Azjatki awansują do dywizji IA. Polska ma na to szansę pod warunkiem, że Korea Południowa przegra z Kazachstanem, a nasza drużyna pokona Włoszki. O taki układ wyników będzie bardzo trudno. Spotkanie Polska – Włochy odbędzie się w niedzielę o 12:15 czasu polskiego.