STS KOD PROMOCYJNY

Polacy drużynowymi mistrzami Europy w skeecie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolacy drużynowymi mistrzami Europy w skeecie

Reprezentanci Polski w składzie: Kacper Baksalary, Wiktor Kwieciński i Jakub Werys sprawili niespodziankę i zostali mistrzami Europy w strzelectwie w konkurencji skeet. Biało-czerwoni w wielkim finale pokonali 7:3 drużynę Czech. W półfinale w takim samym stosunku pokonali Gruzinów. W konkursie par mieszanych Kacper Baksalary i Natalia Szamrej zajęli 23. miejsce. Mistrzostwa Europy w tej konkurencji odbywają się we włoskim Lonato. 

Świetny start polskiej drużyny w Lonato 

Mistrzostwa Europy w strzelaniu do rzutków rozpoczęły się w Lonato 17 maja. Długo czekaliśmy w nich na polski sukces. Ten przyszedł w niedzielę 26 maja. Doskonale spisała się męska drużyna w składzie: Kacper Baksalary (Rawicki Klub Sportowy BOCK), Wiktor Kwieciński i Jakub Werys (obaj Zawisza Bydgoszcz). Startowali w konkurencji skeet trio mężczyzn. Od początku szło im bardzo dobrze. 


Czytaj więcej o strzelectwie:


Pewnie awansowali do strefy medalowej. W półfinale trafili na wymagających Gruzinów w składzie: Roman Gogoładze, Dawid Kwatadze i Jarosław Starcew. Biało-czerwoni wygrali 7:3, dzięki czemu awansowali do wielkiego finału i byli już pewni medalu. Na tym jednak nie poprzestali. W finale udowodnili, że w Lonato czują się bardzo dobrze. W starciu z Czechami ponownie przeważali. Zespół rywali wystąpił w składzie: Tomas Nydrle, Damel Korcak i Jakub Temecek. Pojedynek o złoto miał podobny przebieg do półfinału. W decydujących momentach skuteczniejsi byli Polacy. Wygrali 7:3 i osiągnęli bardzo duży sukces. Zespół w składzie: Kacper Baksalary, Wiktor Kwieciński i Jakub Werys został mistrzem Europy w konkurencji skeet trio. 

Efektowne zakończenie mistrzostw Europy

Niedziela 26 maja była ostatnim dniem mistrzostw Europy w strzelaniu do rzutków. Polacy długo czekali na spektakularny sukces. To się udało. W niedzielę startowała również para mieszana w składzie Kacper Baksalary oraz Natalia Szamrej (MKS Diana Poznań). Niestety duetowi temu poszło znacznie gorzej i został sklasyfikowany dopiero na 23. miejscu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...