Sensacji nie było. Polki nie pokonały Dunek

Strona głównaPiłka ręcznaReprezentacje Polski w piłce ręcznejSensacji nie było. Polki nie pokonały Dunek

Niestety Polkom nie udało się sprawić sensacji i przegrały z faworyzowanymi Dunkami 22:32. Tym samym polskie szczypiornistki straciły szansę na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando gospodyń. Polki prowadzone przez Arne Senstada czeka jeszcze spotkanie z Rumunkami w ostatniej kolejce grupy 3 mistrzostw świata. Awans z niej do ćwierćfinału wywalczyły Dunki i Niemki.

Polki bez szans w starciu z utytułowanym rywalem

Zdecydowanymi faworytkami meczu były gospodynie. Dunki od lat należą do czołowych zespołów świata. Polki były w podbramkowej sytuacji, ponieważ po porażce z Niemkami musiały wygrać z Dunkami, aby zachować szansę na awans do ćwierćfinału. Niestety to się nie udało. Mecz od początku układał się po myśli rywalek. Gospodynie szybko wypracowały sobie kilka bramek przewagi i już do przerwy prowadziły 15:12.

Jeżeli biało-czerwone miały jeszcze nadzieję, to szybko została rozwiana. Po zmianie stron przewaga Dunek rosła. Początek drugiej połowy to wynik 5:1 dla gospodyń. Na tablicy wyników było już 20:13. Do końca meczu to Dunki nadawały ton tej rywalizacji. Polki ani przez moment im nie zagroziły. Mecz zakończył się porażką podopiecznych trenera Arne Senstada 22:32. Porażką, która eliminuje biało-czerwone z dalszej rywalizacji. To dla nich już druga przegrana w turnieju. Wcześniej wygrywały z Iranem, Japonią i Serbią. Najwięcej bramek w starciu z Dunkami rzuciły: Aleksandra Rosiak (6) i Magda Balsam (4).

Dania – Polska 32:22 (15:12)

W poniedziałek mecz z Rumunkami

Przed Polkami jeszcze jeden mecz na zakończenie zmagań w grupie C rundy zasadniczej mistrzostw świata. W poniedziałek zmierzą się z Rumunkami i spotkanie to zadecyduje o zajęciu trzeciego miejsca w grupie. Jeżeli biało-czerwone wygrają, to zostaną sklasyfikowane na miejscach 9-12 na świecie. Niestety trochę zabrakło im do awansu do ćwierćfinału. Poniedziałkowy mecz z Rumunkami rozpocznie się o godzinie 18:00.