Tomasz Narkun vs Henrique da Silva na KSW 75. Powrót byłego mistrza do oktagonu

Strona głównaSporty walkiMMATomasz Narkun vs Henrique da Silva na KSW 75. Powrót byłego mistrza...

Coraz ciekawiej zapowiada się karta walk gali KSW 75, która odbędzie się 14 października w Nowym Sączu. Do rozpiski dodane zostało starce byłego mistrza wagi półciężkiej Tomasza Narkuna. Polak zmierzy się z debiutującym w organizacji Henrique da Silvą.

Powrót po utracie pasa

Dla Tomasza Narkuna (18-5) pojedynek z Henrique da Silvą (18-8) będzie pierwszym startem w oktagonie od czasu straty mistrzowskiego tytułu kategorii półciężkiej KSW. Reprezentant szczecińskiego klubu Berserker’s Team sensacyjnie przegrał w styczniu tego roku z Ibragiem Chuzigaevem i przestał dzierżyć pas mistrza, który znajdował się w jego posiadaniu od 2015 roku. Można spodziewać się, że „Żyrafa” za wszelką cenę będzie chciał widowiskowo rozprawić się ze swoim najbliższym rywalem.

Niewykluczone bowiem, że taki obrót akcji mógłby zapewnić mu szansę szybkiego odzyskania utraconego trofeum. Dwukrotny pogromca Mameda Khalidova nie będzie miał jednak łatwego zadania. Jego przeciwnik – mimo że nie jest dobrze znany polskim kibicom MMA – jest solidnym zawodnikiem. Świadczy o tym między innymi fakt, że w przeszłości odnotował kilka pojedynków pod sztandarem UFC. Brazylijczyk przebojowej kariery za oceanem jednak nie zrobił. Jego bilans w największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie to dwie wygrane i cztery porażki.

Jak wygląda aktualnie karta walk KSW 75?

Oprócz starcia Narkuna z da Silvą, ogłoszono jak dotąd jeszcze sześć starć. W sumie zaś na karcie walk ma znajdować się dziewięć pojedynków. Poniżej znajdują się zestawienia, które wiadomo już, że odbędą się 14 października w Nowym Sączu:

KSW 76 i 77

Wiadomo już także kiedy będą mieć miejsce dwie ostatnie gale KSW w tym roku. KSW 76 odbędzie się 12 listopada, a KSW 77 – 17 grudnia.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....