Iga Świątek organizuje pomoc dla Ukrainy

Strona głównaTenisIga Świątek organizuje pomoc dla Ukrainy

Iga Świątek wraz ze swoim zespołem postanowiła zorganizować inicjatywę pomocową dla osób z Ukrainy dotkniętych wojną. W akcje zaangażowana jest także między innymi Agnieszka Radwańska. Dojdzie nawet do meczu tych dwóch tenisistek!

Polscy i ukraińscy tenisiści w słusznym celu

Akcja pomocowa zorganizowana przez najlepszą obecnie tenisistkę świata zakłada rozegranie dwóch spotkań, które odbędą się 23 lipca na krakowskiej TAURON Arenie. Podczas wydarzenia dojdzie do meczu miksta, w którym wystąpią Iga Świątek, Agnieszka Radwańska, Serhij Stachowski i Martyn Pawelski. Drugą odsłoną tenisowej rywalizacji będzie pojedynek w singlu pomiędzy Igą Świątek a Agnieszką Radwańską. Zarówno jedno, jak i drugie spotkanie będzie sędziowane przez Elinę Svitolinę, a gościem specjalnym imprezy będzie ukraiński były piłkarz Andrij Szewczenko.

Wszystkie pieniądze zebrane podczas wydarzenia przeznaczone będą na pomoc dzieciom i nastolatkom, których życie w sposób diametralny wciąż zmienia wojna w Ukrainie. Łączna liczba biletów dostępnych w sprzedaży na to wydarzenie będzie wynosić 10 tysięcy. Będzie można je zakupić tutaj.

Inicjatywa zostanie zorganizowana przy współpracy z takimi organizacjami jak: United 24, UNICEF Polska i Fundacja Eliny Svitoliny.

Hubert Hurkacz również pomaga

Iga Świątek nie jest jedyną naszą reprezentantką, która w ostatnich dniach zdecydowała się zorganizować pomoc dla Ukrainy. Najlepszy polski tenisista, Hubert Hurkacz, również postanowił wykonać piękny gest w tej słusznej sprawie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dwóch Polaków w czołówce prologu w Lillehammer. Norweg Johann Andre Forfang pierwszym liderem Raw Air

Rozpoczęła się rywalizacja w prestiżowym cyklu skoków narciarskich Raw Air w Norwegii. Pierwsze kwalifikacje do konkursu w Lillehammer rozegrano w formie prologu. Niestety nie...

Napastnicy – analiza reprezentacji Polski. Kto w parze z Lewandowskim?

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i zdecydowanie najlepszy napastnik w reprezentacji Polski. Pozycja kapitana kadry i najlepszego strzelca reprezentacji w...