Katarzyna Kawa i Marta Kostiuk w II rundzie debla Australian Open

Strona głównaTenisAustralian OpenKatarzyna Kawa i Marta Kostiuk w II rundzie debla Australian Open

Polsko-ukraińska para Katarzyna Kawa i Marta Kostiuk awansowała do II rundy debla turnieju wielkoszlemowego Australian Open 2024. W Melbourne duet ten w dwóch szybkich setach rozprawił się z Niemką Tatjaną Marią i Holenderką Arantxą Rus. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando Kawy i Kostiuk i skończyło się wynikiem 6:0, 6:2. W II rundzie para ta może zmierzyć się z najwyżej rozstawionymi Amerykankami Coco Gauff i Jessica Pegula.

Jednostronne widowisko. Kawa i Kostiuk z błyskawicznym awansem

Katarzyna Kawa w dobrym humorze rozpoczyna tegoroczny Australian Open. Na początku 2024 roku solidnie zaprezentowała się w rozgrywkach United Cup, gdzie wspólnie z Janem Zielińskim wygrała dwa mecze w mikście. Teraz stworzyła duet z Ukrainką Martą Kostiuk i startuje w pierwszym w sezonie turnieju wielkoszlemowym. Na początek polsko-ukraińska para mierzyła się z Tatjaną Marią z Niemiec i Arantxą Rus z Holandii. To doświadczone deblistki, jednak tym razem nie miały zbyt wiele do powiedzenia.

Spotkanie od początku układało się po myśli Katarzyny Kawy i Marty Kostiuk. W pierwszym secie zdominowały swoje rywalki i wygrały 6:0. Na przestrzeni całej partii niemiecko-holenderska para zdobyła zaledwie 10 małych punktów. Nieco więcej emocji mieliśmy w drugim secie. Początek do stanu 2:2 był bardzo wyrównany. W tym czterech gemach oglądaliśmy dwa przełamania. Później jednak swój popis rozpoczęły Kawa i Kostiuk. Pewnie wygrały cztery kolejne gemy i zakończyły partię 6:2, a cały mecz błyskawicznie wygrały w dwóch setach. Spotkanie potrwało zaledwie godzinę.

Katarzyna Kawa (Polska) / Marta Kostiuk (Ukraina) – Tatjana Maria (Niemcy) / Arantxa Rus (Holandia) 6:0, 6:2

Z kim zagrają w II rundzie debla?

Teraz Katarzyna Kawa i Marta Kostiuk ze spokojem mogą czekać na wyłonienie swoich kolejnych rywalek. W II rundzie debla mogą zagrać z najwyżej rozstawionymi Amerykanami Coco Gauff i Jessicą Pegula lub Francuzkami Clarą Burel i Diane Parry. Spotkanie pomiędzy tymi duetami zaplanowano na środę 17 stycznia i wtedy też poznamy kolejne rywalko polsko-ukraińskiej pary.