Magda Linette ze zwycięstwem singlowym na inaugurację

Strona głównaTenisMagda Linette ze zwycięstwem singlowym na inaugurację

Magda Linette udanie rozpoczęła rok 2024. We wtorek wygrała w deblu, a teraz odniosła inauguracyjne zwycięstwo w singlu. W II rundzie turnieju WTA 500 Brisbane International w dwóch setach pokonała Hiszpankę Cristinę Bucsę. Spotkanie było wyrównane, jednak w kluczowych momentach to Polka była skuteczniejsza. Zasłużenie awansowała do III rundy, gdzie zmierzy się z Rosjanką Darią Kasatkiną.

Linette z pierwszym singlowym zwycięstwem w tym sezonie

Ze względu na rozstawienie z numerem 9. Magda Linette (22. WTA) rozpoczęła zmagania w turnieju Brisbane International od II rundy singla. Wcześniej wspólnie z Amerykanką Bernardą Perą awansowała do II rundy debla. Pierwszy mecz turnieju gry pojedynczej rozegrała z Hiszpanką Cristiną Bucsą (61. WTA). Nieoczekiwanie nieznaczną faworytką bukmacherów była rywalka.

Pierwsze gemy tego spotkania były bardzo wyrównane. Obie tenisistki pilnowały swojego podania do stanu 3:3. W pierwszych sześciu gemach oglądaliśmy tylko jednego breakpointa, którego nie wykorzystała Polka. Później było znacznie lepiej. Magda Linette dwukrotnie przełamała rywalkę i wygrała premierową partię 6:3. W drugim secie poszła za ciosem i szybko wyszła na 2:0. Później prowadziła jeszcze 3:0, 4:1 i 5:2. Hiszpankę stać było na zryw w końcówce i odrobienie strat. Doprowadziła do remisu 5:5 i set rozpoczął się na nowo. Magda Linette zachowała jednak koncentrację i wygrała dwa kolejne gemy. Partię zakończyła 7:5, a cały mecz 2:0 i zameldowała się w II rundzie singla.

Magda Linette (Polska, 9) – Cristina Bucsa (Hiszpania) 6:3, 7:5

W III rundzie starcie z Kasatkiną

Kolejną rywalką Magdy Linette w turnieju singlowym będzie Rosjanka Daria Kasatkina (18. WTA), która w Brisbane gra jako turniejowa piątka. Faworytką wydaje się być Rosjanka, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Ukrainkę Martę Kostjuk. Magda Linette do tej pory pięciokrotnie grała z Kasatkiną i wygrała dwa mecze. Ostatnie dwa pojedynki w latach 2022 i 2023 padły jednak łupem rywalki. Liczymy na to, że Magda Linette w czwartek przełamie tę serię i awansuje do ćwierćfinału Brisbane International rangi WTA 500.