Mikst z Rosolską nie dał rady. Przegrał m.in. z Venus Williams

Strona głównaTenisWimbledonMikst z Rosolską nie dał rady. Przegrał m.in. z Venus Williams

W tym roku na Wimbledonie Alicja Rosolska stworzyła parę miksta z Nowozelandczykiem Michaelem Venusem. To dwójka doświadczonych deblistów, jednak musieli uznać wyższość amerykańsko-brytyjskiego duetu Venus Williams i Jamie Murray. Spotkanie zakończyło się po trzech wyrównanych setach i tym samym Alicji Rosolskiej pozostała już tylko rywalizacja w grze podwójnej kobiet. Tam mecz drugiej rundy rozegra już w sobotę 2 lipca.

Początek meczu dla rywali

Przed rozpoczęciem meczu nieco większe szanse na zwycięstwo dawano Venus Williams i Jamie Murray’owi. Doświadczona i utytułowana Amerykanka wracała na Wimbledon i chciała pokazać się w nim z lepszej strony niż jej młodsza siostra Serena. To się udało. Alicja Rosolska i Michael Venus dość szybko stracili swoje podanie i po kilkunastu minutach gry w pierwszej partii zrobiło się już 1:4 z ich perspektywy. Później oba duety wygrywały swoje gemy serwisowe i pierwsze set padł łupem brytyjsko-amerykańskiego miksta.

Niesamowita walka w drugiej partii

Mecze miksta toczone są do dwóch wygranych setów, dlatego Alicja Rosolska i Michael Venus nie mogli pozwolić sobie już na żadną wpadkę. Już w trzecim i czwartym gemie drugiego seta oglądaliśmy przełamania, jednak remis pozostał zachowany. Następnie obie drużyny pilnowały swojego serwisu i tak doszło do tie-breaka. W nim od początku do końca stroną dominującą była polsko-nowozelandzka para, która doprowadziła do remisu w setach 1:1.

Porażka w decydującej partii

Niestety trzeci set miał identyczny przebieg jak ten pierwszy. Ponownie Venus Williams i Jamie Murray przełamali już w czwartym gemie, a chwilę później wyszli na prowadzenie 4:1. Następnie kontrolowali przebieg spotkania, a Alicja Rosolska i Michael Venus nie mieli choćby jednej szansy na odebranie serwisu rywalom. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 3:6 na niekorzyść Polki i Nowozelandczyka i mikst musiał pożegnać się z tegorocznym Wimbledonem. Przed Polką jeszcze walka w grze podwójnej kobiet.

Jamie Murray (Wielka Brytania, WC) / Venus Williams (USA, WC) – Michael Venus (Nowa Zelandia) / Alicja Rosolska (Polska) 6:3, 6:7(3), 6:3