STS KOD PROMOCYJNY

Polscy biathloniści bez medali w kolejnym dniu Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie.

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska ParaolimpijskiePolscy biathloniści bez medali w kolejnym dniu Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie.

Kolejny dzień zmagań na biathlonowych trasach Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie za nami. Tym razem oglądaliśmy zaledwie dwójkę reprezentantów Polski. W rywalizacji kobiet w pozycji siedzącej udział wzięła Monika Kukla. Wśród mężczyzn z niepełnosprawnością wzroku oglądaliśmy Pawła Gila wraz z przewodnikiem Michałem Lańdą. Niestety tuż przed startem kobiet w kategorii stojącej z rywalizacji musiała wycofać się Iweta Faron, której na przeszkodzie stanęły problemy zdrowotne. 

Monika Kukla na 10 miejscu

Polskie starty 8 marca na igrzyskach paraolimpijskich rozpoczęła Monika Kukla. Zawodniczka wystartowała w biegu biathlonowym na dystansie 10 kilometrów, gdzie ostatecznie zajęła 10. miejsce. Niestety była to ostatnia lokata wśród zawodniczek, które ukończyły rywalizację. Za Polką znalazła się tylko Ukrainka A. Laletina, która musiała się wycofać w trakcie. Polka ponownie była słabo dysponowana na strzelnicy, gdzie zanotowała aż 7 niecelnych trafień. To przełożyło się na znacznie gorszy czas biegu i Monika Kukla straciła do najlepszych blisko 11,5 minuty. Mistrzynią paraolimpijską w biegu na 10 kilometrów w kategorii siedzącej została Amerykanka Kendall Gretsch, która o około 9 sekund wyprzedziła swoją rodaczkę Oksanę Masters. Najniższe miejsce na podium zajęła Niemka Anja Wicker, która do złotej medalistki straciła ponad 2,5 minuty. 

Niestety z rywalizacji na 10 kilometrów w kategorii stojącej musiała wycofać się Iweta Faron, którą powstrzymały problemy zdrowotne. 

Paweł Gil na ostatnim miejscu 

Po paniach na olimpijskich trasach pojawili się mężczyźni. W kategorii paraolimpijczyków z niepełnosprawnością wzroku wystartował Paweł Gil z przewodnikiem Michałem Lańdą. Polak dość dobrze radził sobie na strzelnicy, gdzie zanotował tylko trzy niecelne strzały. Niestety znacznie gorzej poszło mu biegowo, ponieważ zajął ostatnie miejsce w konkurencji ze stratą ponad 11,5 minuty do złotego medalisty. Podium tej konkurencji było niebiesko-żółte, ponieważ pięć pierwszych miejsc zajęli Ukraińcy. Złoty medal wywalczył Vitaliy Lykyanenko z przewodnikiem B. Babarem. Srebrny medal zdobył Anatoliy Kovalevskyi z przewodnikiem O. Mukshynem, a brązowy Dmytro Suiarko z przewodnikiem O. Nikonovychem.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...