Dramat Hurkacza. Polak był o włos od pokonania Zvereva

Strona głównaTenisDramat Hurkacza. Polak był o włos od pokonania Zvereva

Hubert Hurkacz był o włos od pokonania Niemca Alexandra Zvereva w finale United Cup. Niestety Polak nie wykorzystał dwóch piłek meczowych. Rywal się wybronił i po raz trzeci w karierze wygrał z Hubertem Hurkaczem. W rywalizacji Polska – Niemcy jest remis. O triumfie w United Cup zdecyduje pojedynek mikstów. W nim polski duet stworzą Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz.

Było tak blisko. Hubert Hurkacz przegrał ze Zverevem

Spotkanie Polska – Niemcy w finale United Cup rozpoczęło się od dwusetowego zwycięstwa Igi Świątek (1. WTA) nad Angelique Kerber. Dzięki temu biało-czerwoni wyszli na prowadzenie i potrzebowali już tylko jednej wygranej do zgarnięcia trofeum. W drugim meczu singlowym mierzyli się Hubert Hurkacz (9. ATP) i Alexander Zverev (7. ATP). Faworytem był Niemiec, który wygrał dwa dotychczasowe mecze z Polakiem. Z drugiej strony Hurkacz pokazał w United Cup, że jest w bardzo dobrej dyspozycji, pokonując m.in.: Adriana Mannarino i Zhizhena Zhanga

Finałowy mecz od początku był bardzo wyrównany. Obaj tenisiści pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe. W pierwszym secie doszło do tie-breaka. Ten potoczył się doskonale dla Hurkacza, który wygrał 7:3. Polska była o krok od wygranej w United Cup. Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Znów zakończył się tie-breakiem. Hubert Hurkacz miał dwie piłki meczowe. Niestety ich nie wykorzystał i to rywal zgarnął partię. O losach meczu decydowała trzecia partia. W niej oglądaliśmy jedno przełamanie. W siódmym gemie Zverev odebrał Polakowi serwis i nie zmarnował szansy. Niemiec wygrał w trzech setach i doprowadził do remisu w rywalizacji Polska – Niemcy. O losach trofeum zadecyduje pojedynek mikstów.

Hubert Hurkacz – Alexander Zverev 7:6(3), 6:7(6), 4:6

Starcie mikstów na wagę zwycięstwa w United Cup

Po dwóch meczach singlowych Polacy remisują z Niemcami 1:1. Przed nami starcie mikstów. W biało-czerwonych barwach wystąpią Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Po drugiej stronie siatki pojawią się Laura Siegemund i Alexander Zverev. Pojedynek zapowiada się bardzo emocjonująco.