Hokeiści GKS Tychy z Pucharem Polski 2023

Strona głównaHokej na lodzieHokeiści GKS Tychy z Pucharem Polski 2023

Hokeiści zespołu GKS Tychy sięgnęli po trofeum Pucharu Polski 2023. W wielkim finale dopiero po dogrywce pokonali oni 3:2 drużynę JKH GKS Jastrzębie. Spotkanie było bardzo wyrównane. Tyszanie długo prowadzili 2:0, jednak w ostatniej kwarcie rywale doprowadzili do remisu i dogrywki. Tam jednak zawodnicy z Tychów zachowali więcej koncentracji i strzelili bramkę na wagę zwycięstwa. Dzięki temu w dobrym humorach wejdą w rok 2024.

GKS Tychy z 10. Pucharem Polski w historii

Zespól GKS Tychy bronił trofeum wywalczonego przed rokiem. Wówczas tyszanie w wielkim finale pokonali 3:1 Unię Oświęcim. Tym razem w pojedynku o puchar mierzyli się z drużyną JKH GKS Jastrzębie. Zespół ten w półfinale nieoczekiwanie pokonał po rzutach karnych GKS Katowice. Tyszanie z kolei bez większych problemów pokonali Unię Oświęcim i stanęli przed szansą na zdobycie 10. Pucharu Polski w swojej historii.

Finałowe starcie od początku było bardzo wyrównane. W pierwszej tercji nie oglądaliśmy żadnej bramki. Pierwsze trafienie miało miejsce na początku drugiej tercji. Wówczas zespołową akcję wykorzystał Olli Kaskinen i GKS Tychy prowadził 1:0. Kilkanaście minut później było 2:0. Tyszanie wykorzystali grę w przewadze i bramkę zdobył Bartłomiej Jeziorski. Wydawało się, że obrońcy tytułu pewnie zmierzają po trofeum. W trzeciej tercji rywale w zaledwie 24 sekundy zdobyli dwie bramki i doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisali się kolejno Robert Arrak i Dominik Paś. O losach trofeum decydowała dogrywka. Na samym jej początku bramkę na wagę zwycięstwa dla GKS Tychy zdobył Filip Komorski. W ten sposób tyszanie obronili tytuł i wywalczyli 10. Puchar Polski w swojej historii

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 3:2 (0:0, 2:0, 0:2, d. 1:0)

Tyszanie z dobrym wejściem w 2024 roku

Zawodnicy GKS Tychy w dobrych humorach wejdą w kolejny rok. Zespól ten dobrze spisuje się też w rozgrywkach Tauron Hokej Ligi. Aktualnie zajmuje w nich drugie miejsce i wiele wskazuje na to, że będzie mógł liczyć na dobre rozstawienie w fazie play-off. Zespół JKH GKS Jastrzębie plasuje się na czwartym miejscu. Zdecydowanym liderem są obrońcy tytułu z GKS Katowice, którzy nieoczekiwanie przegrali w półfinale Pucharu Polski.