STS KOD PROMOCYJNY

Ambitna walka. Polacy przegrali 1:3 z Duńczykami w ostatnim sparingu przed MŚ

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodzieAmbitna walka. Polacy przegrali 1:3 z Duńczykami w ostatnim sparingu przed MŚ

Polacy zaprezentowali się bardzo solidnie i przeciwstawiali się Duńczykom w ostatnim meczu towarzyskim przed wyjazdem na mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie. Na Stadionie Zimowym w Sosnowcu polscy hokeiści przegrali 1:3, jednak długimi fragmentami grali z wyżej notowanymi rywalami, jak równy z równym. Honorowe trafienie dla biało-czerwonych zanotował Bartosz Fraszko. Polacy w sobotę zainaugurują mistrzostwa świata meczem z Łotyszami. 

Mimo porażki mecz można zaliczyć do udanych 

We wtorkowy wieczór w ArcelorMittal Park w Sosnowcu Polacy rozegrali ostatni mecz towarzyski przed wyjazdem do Czech na mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie. Biało-czerwoni stoczyli zacięty bój z mocnymi rywalami. Trener Robert Kalaber dokonał ostatniego przeglądu kadr po to, aby po meczu z Duńczykami ogłosić listę 25. zawodników, których zabierze na turniej mistrzowski. 

Mecz w Sosnowcu od początku był bardzo wyrównany. Dość powiedzieć, że na jego zakończenie obie drużyny miały po 16 oddanych strzałów. Na pierwszą bramkę czekaliśmy bardzo długo. Padła w końcówce drugiej tercji. Wówczas drogę do naszej bramki znalazł Alexander True. Na początku trzeciej tercji Duńczycy podwyższyli na 2:0, gdy na listę strzelców wpisał się Mikkel Aagaard. Na odpowiedź Polaków czekaliśmy 1,5 minuty. Do siatki trafił Bartosz Fraszko i złapaliśmy kontakt. Niestety po kilkunastu minutach Duńczycy przypieczętowali swoje zwycięstwo, strzelając na 3:1. Rywale wykorzystali grę w przewadze 5 na 3 i do naszej bramki trafił Oskar Fisker Molgaard. 

Polska – Dania 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Czas na mistrzostwa świata

Już w sobotę 11 maja biało-czerwoni rozpoczną walkę w mistrzostwach świata elity. Wracają do niej po 22. latach nieobecności. Na inaugurację zagrają z brązowymi medalistami ostatnich mistrzostw Łotyszami. To rywale będą zdecydowanymi faworytami. Podopiecznych Roberta Kalabera stać jednak na sprawienie niespodzianki i dobre rozpoczęcie turnieju. To bardzo ważne w kontekście realizacji celu, jakim dla biało-czerwonych jest pozostanie w elicie na kolejny sezon. Polacy w grupie B rywalizować będą z takimi zespołami jak: USA, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja i Kazachstan.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Adrianna Sułek tuż za podium MŚ. Świetny bieg Sofii Ennaoui

Świetny start na Mistrzostwach Świata w Eugene w lekkoatletyce zanotowała Adrianna Sułek. Wieloboistka pobiła 37-letni rekord Polski, jednak nie wystarczyło to do miejsca na...