Polscy hokeiści rozbici przez Słowaków

Strona głównaHokej na lodziePolscy hokeiści rozbici przez Słowaków

Polscy hokeiści nie zaliczą ostatniego meczu do udanych. W słowackiej Żylinie przegrali z gospodarzami aż 1:6. W kadrze Słowacji od lat występują zawodnicy z klubów NHL, a drużyna ta zaliczana jest do grona kandydatów do walki o medal mistrzostw świata elity. Wysoka porażka biało-czerwonych to w dużej mierze efekt słabego początku i pierwszej tercji, którą przegrali 0:4. Honorowe trafienie dla Polski zanotował Grzegorz Pasiut.

Słowacy zaskoczyli Polaków

Podopieczni Roberta Kalabera kontynuują serię meczów towarzyskich przed startem w mistrzostwach świata elity, do której wracają po 22 latach nieobecności. Turniej zaczyna się już za tydzień w Czechach. W piątkowy wieczór 3 maja biało-czerwoni rozegrali wyjazdowe spotkanie ze Słowacją. Odbyło się ono w Żylinie. Faworytami byli gospodarze i od pierwszych minut potwierdzało się to na lodowisku.

Niestety Polacy dali się zaskoczyć i już po niespełna kwadransie przegrywali 0:4. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Pavol Regenda, Samuel Takac, Peter Cehlarik i Lukas Cingel. W drugiej tercji gra się uspokoiła i nie oglądaliśmy żadnej bramki. W trzecią tercję świetnie weszli Polacy. Grzegorz Pasiut wykorzystał dogranie od Patryka Wronki i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Niestety później strzelali już tylko Słowacy. W końcowych fragmentach meczu na listę strzelców wpisali się jeszcze Peter Cehlarik i Marek Hrivik. Polacy przegrali 1:6, a trener Robert Kalaber zebrał kolejny cenny materiał do analizy.

Słowacja – Polska 6:1 (4:0, 0:0, 2:1)

Tydzień do startu mistrzostw świata

Przed Polakami ostatni tydzień przygotowań do startu w mistrzostwach świata elity w hokeju na lodzie. We wtorek 7 maja biało-czerwoni rozegrają ostatni mecz towarzyski. W ArcelorMittal Park w Sosnowcu podejmą Duńczyków, czyli etatowych graczy elity. Później Polacy udadzą się do Czech, gdzie już 11 maja meczem z Łotwą rozpoczną rywalizację w mistrzostwach świata. Celem naszej kadry jest utrzymanie się w elicie na kolejny sezon. Nie będzie o to łatwo, ponieważ Polacy w grupie B będą rywalizowali z takimi drużynami jak: USA, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja i Kazachstan.