Polscy hokeiści słabsi od Brytyjczyków w pierwszym sparingu

Strona głównaHokej na lodziePolscy hokeiści słabsi od Brytyjczyków w pierwszym sparingu

Polscy hokeiści przegrali 1:3 z Brytyjczykami w meczu towarzyskim rozegranym w piątek 26 kwietnia w Leeds. Honorowe trafienie dla biało-czerwonych zanotował Dominik Paś. Spotkanie od początku było wyrównane. O losach pojedynku zadecydowała druga tercja, którą gospodarze wygrali 2:0. Rewanż odbędzie się w sobotę w Nottingham. Mecze z Wielką Brytanią to kolejny etap przygotowań Polaków do udziału w mistrzostwach świata elity.

Biało-czerwoni nie przeciwstawili się Brytyjczykom

W piątkowy wieczór w Leeds spotkały się drużyny, które w ubiegłym roku wywalczyły awans do mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie. Brytyjczycy podejmowali Polaków. Faworytami byli gospodarze, jednak spodziewaliśmy się wyrównanego meczu. Tak też było. Podopieczni Róberta Kalábera umiejętnie rozbijali ataki rywali w pierwszej tercji. Niestety w drugiej gra w defensywie nie była już tak skuteczna i rozwiązał się worek z bramkami.

Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w 25. minucie Josh Batch. Nieoczekiwanie Brytyjczycy zaskoczyli Polaków, grając w osłabieniu. Na minutę przed końcem drugiej tercji było już 2:0. Tym razem gospodarze wykorzystali grę w podwójnej przewadze i na listę strzelców wpisał się Brett Perlini. W ostatniej tercji obraz gry się nie zmienił. Wciąż to Brytyjczycy byli stronę przeważającą, co udokumentowali bramką na 3:0 autorstwa Liama Kirka. Pod koniec meczu biało-czerwonych stać było na honorowe trafienie. Na listę strzelców wpisał się Dominik Paś, który wykorzystał dogranie od Kamila Wałęgi. Więcej bramek nie oglądaliśmy.

Wielka Brytania – Polska 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Przed Polakami jeszcze kilka meczów towarzyskich

Przygotowania do udziału w mistrzostwach świata elity idą pełną parą. Drugi mecz towarzyski z Brytyjczykami zaplanowano na sobotę 27 kwietnia. Tym razem drużyny przeniosą się do Nottingham. Później Polaków czekają jeszcze mecze towarzyskie ze Słowacją (3 maja, Żylina) i Danią (7 maja, Sosnowiec). Po tym ostatnim meczu biało-czerwoni udadzą się do Ostrawy, gdzie będą grać w grupie B. Tam czekają na nich takie drużyny jak: USA, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja i Kazachstan.