STS KOD PROMOCYJNY

Polscy hokeiści słabsi od Brytyjczyków w pierwszym sparingu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodziePolscy hokeiści słabsi od Brytyjczyków w pierwszym sparingu

Polscy hokeiści przegrali 1:3 z Brytyjczykami w meczu towarzyskim rozegranym w piątek 26 kwietnia w Leeds. Honorowe trafienie dla biało-czerwonych zanotował Dominik Paś. Spotkanie od początku było wyrównane. O losach pojedynku zadecydowała druga tercja, którą gospodarze wygrali 2:0. Rewanż odbędzie się w sobotę w Nottingham. Mecze z Wielką Brytanią to kolejny etap przygotowań Polaków do udziału w mistrzostwach świata elity. 

Biało-czerwoni nie przeciwstawili się Brytyjczykom

W piątkowy wieczór w Leeds spotkały się drużyny, które w ubiegłym roku wywalczyły awans do mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie. Brytyjczycy podejmowali Polaków. Faworytami byli gospodarze, jednak spodziewaliśmy się wyrównanego meczu. Tak też było. Podopieczni Róberta Kalábera umiejętnie rozbijali ataki rywali w pierwszej tercji. Niestety w drugiej gra w defensywie nie była już tak skuteczna i rozwiązał się worek z bramkami. 

Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w 25. minucie Josh Batch. Nieoczekiwanie Brytyjczycy zaskoczyli Polaków, grając w osłabieniu. Na minutę przed końcem drugiej tercji było już 2:0. Tym razem gospodarze wykorzystali grę w podwójnej przewadze i na listę strzelców wpisał się Brett Perlini. W ostatniej tercji obraz gry się nie zmienił. Wciąż to Brytyjczycy byli stronę przeważającą, co udokumentowali bramką na 3:0 autorstwa Liama Kirka. Pod koniec meczu biało-czerwonych stać było na honorowe trafienie. Na listę strzelców wpisał się Dominik Paś, który wykorzystał dogranie od Kamila Wałęgi. Więcej bramek nie oglądaliśmy. 

Wielka Brytania – Polska 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Przed Polakami jeszcze kilka meczów towarzyskich 

Przygotowania do udziału w mistrzostwach świata elity idą pełną parą. Drugi mecz towarzyski z Brytyjczykami zaplanowano na sobotę 27 kwietnia. Tym razem drużyny przeniosą się do Nottingham. Później Polaków czekają jeszcze mecze towarzyskie ze Słowacją (3 maja, Żylina) i Danią (7 maja, Sosnowiec). Po tym ostatnim meczu biało-czerwoni udadzą się do Ostrawy, gdzie będą grać w grupie B. Tam czekają na nich takie drużyny jak: USA, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja i Kazachstan.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...