Mistrzostwa Europy 2022 2. dywizji w halowym hokeju mężczyzn. Z kim i w jakim składzie zagrają Polacy?

Strona głównaHokej na trawieMistrzostwa Europy 2022 2. dywizji w halowym hokeju mężczyzn. Z kim i...

Dla polskich kibiców jedną z ważniejszych imprez sportowych początku 2022 roku są Halowe Mistrzostwa Europy 2022 2. dywizji w hokeju na trawie. Reprezentanci Polski powalczą w portugalskim Paredes o awans do europejskiej czołówki. Kiedy odbędą się ME i z kim zagrają Polacy? 

Intensywne 3 dni Mistrzostw Europy

Turniej Halowych Mistrzostw Europy grupy B w hokeju na trawie zaplanowano na 14-16 stycznia. Impreza odbędzie się w portugalskim Paredes, a jej stawką będzie wywalczenie awansu do europejskiej elity i możliwość gry w kolejnych Mistrzostwach Europy w grupie A. 

Z kim zagrają Polacy?

Reprezentanci Polski trafili do grupy A. W niej zmierzą się z reprezentacjami Chorwacji, Turcji i Hiszpanii. Wydaje się, że najgroźniejszymi rywalami w walce o awans do wyższej dywizji. Mistrzostw Europy dywizji B będą Hiszpanie, którzy chcą nawiązać do sukcesów sprzed lat. Na tym turnieju w grupie B zagrają reprezentacje: Ukrainy, Portugalii, Włoch i Słowacji. 

Kadra Polski na turniej

Trenerem reprezentacji Polski jest Dariusz Rachwalski. W sztabie szkoleniowym znajdują się również: Robert Grzeszczyk, Piotr Mazany, Oliwia Małkiewicz oraz Tomasz Kawa. 

W kadrze powołanej przez Dariusza Rachwalskiego na turniej znaleźli się: Mateusz Popiołkowski, Jacek Kurowski, Mikołaj Gumny, Jakub Chumeńczuk, Eryk Bembenek, Michał Kasprzyk (wszyscy WKS Grunwald Poznań), Robert Pawlak (KS Warta Poznań), Wojciech Rutkowski, Tomasz Bembenek (obaj KS Pomorzanin Toruń), Jakub Janicki (LKS Gąsawa), Patryk Pawlak, Mateusz Nowakowski (obaj KS AZS AWF Poznań), Maciej Pacanowski (UKH Start 1954 Gniezno), Adrian Krokosz (LKS Rogowo), Maksymilian Koperski (GTHGC Hamburg), Krystian Sudoł, Bartosz Zaworski (obaj SV Neuss), Jakub Hołosyniuk (AZS Politechnika Poznańska).

Terminarz Polaków

Spotkania grupowe pierwszej rundy reprezentacja Polski rozegra w 14 i 15 stycznia. Poniżej dokładny terminarz:

14.01.2022

godz. 10:00    Polska – Turcja

godz. 17:15    Chorwacja Polska

15.01.2022

godz. 10:15     Polska – Hiszpania

System rozgrywek

W pierwszej fazie turnieju osiem zespołów podzielono na dwie grupy. Każda z nich liczy po cztery drużyny, które rozegrają mecze w systemie każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do grup D (finałowej), a po dwie najsłabsze zmierzą się w grupie C (walka o miejsca 5-8). 

W drugiej fazie rozgrywek zespoły rozegrają mecze tylko z drużynami, z którymi nie mierzyły się w pierwszej fazie i zajęły one określone miejsca. O ostatecznej klasyfikacji zadecyduje tabela, dlatego turniej nie posiada w programie klasycznych półfinałów i finału. 

Mecze pierwszej fazy rozegrane zostaną 14 stycznia oraz w pierwszej połowie dnia 15 stycznia. Mecze drugiej fazy Mistrzostw Europy dywizji B rozegrane zostaną w drugiej połowie dnia 15 stycznia oraz 16 stycznia, kiedy poznamy zwycięzcę turnieju. 

Historyczne sukcesy reprezentacji Polski

W przeszłości Polacy odnosili międzynarodowe sukcesy w Halowych Mistrzostwach Europy w hokeju na trawie. Dwukrotnie byliśmy wicemistrzami Europy. Srebrne medale zdobyliśmy w 1999 roku w Danii oraz w 2006 roku w Holandii. Pomiędzy tymi sukcesami był jeszcze brązowy medal wywalczony w 2011 roku w Szwajcarii.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...