STS KOD PROMOCYJNY

Słaby start KS AZS AWF Poznań w EuroHockey Indoor Club Cup w tureckiej Alanyi. Ostatnie miejsce z kompletem porażek

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na trawieSłaby start KS AZS AWF Poznań w EuroHockey Indoor Club Cup w...

W dniach 11-13 lutego w tureckiej Alanyi odbył się Europejski Puchar Klubowy w halowym hokeju na trawie, w którym udział wzięli zawodnicy KS AZS AWF Poznań. Niestety Polacy byli zdecydowanie najsłabszym zespołem w stawce i okazali się być dostarczycielem punktów dla pozostałych drużyn. Ostatecznie laskarze z Poznania zanotowali komplet sześciu porażek i zajęli ostatnie miejsce w rywalizacji. Turniej wygrało rosyjskie Dinamo Elektrostal z kompletem zwycięstw. 

Zmiana systemu gry jeszcze przed rozpoczęciem zawodów

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań organizatorzy musieli zmienić system rozgrywek. Pierwotnie w turnieju miało wziąć 8 drużyn, które podzielone zostały na dwie czterozespołowe grupy. Ostatecznie z powodu problemów covidowych na turnieju nie pojawił się niemiecki zespół Rot-Weiss Koln. Spowodowało to zmianę i drużyny rywalizowały w jednej grupie w systemie gry każdy z każdym. 

Sześć porażek KS AZS AWF Poznań

Niestety turniej rozgrywany w Turcji zakończył się kompletem porażek zawodników z Poznania. Z drugiej strony to cenne doświadczenie i możliwość rywalizacji z czołowymi zespołami na Starym Kontynencie, która może przynieść korzyści w przyszłości. Najbliżej jakiejkolwiek zdobyczy punktowej laskarze KS AZS AWF Poznań byli w starciu z białorusińskim HC Mińsk, które przegrali 4:8. Poniżej komplet wyników polskiej drużyny. 

KS AZS AWF Poznań – Hockey Klub Zelina (Chorwcja)    1:9 

KS AZS AWF Poznań – Dinamo Elektrostal (Rosja)        0:13

KS AZS AWF Poznań – Gaziantep Polisgucu SK (Turcja)    3:10

KS AZS AWF Poznań – HC Mińsk (Białoruś)            4:8

KS AZS AWF Poznań – Sanse Complutense (Hiszpania)    2:14

KS AZS AWF Poznań – Post SV (Austria)            0:8

Bramki dla zespołu z Poznania strzelali: Łukasz Kurniewicz (4), Patryk Pawlak (4), Adrian Kozan (1) i Mateusz Mazany (1). 

Zawody z kompletem zwycięstw wygrał rosyjski zespół Dinamo Elektrostal. Na drugim miejscu uplasował się Hockey Klub Zelina z Chorwacji, a na trzecim Post SV z Austrii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...