Słaby start KS AZS AWF Poznań w EuroHockey Indoor Club Cup w tureckiej Alanyi. Ostatnie miejsce z kompletem porażek

Strona głównaHokej na trawieSłaby start KS AZS AWF Poznań w EuroHockey Indoor Club Cup w...

W dniach 11-13 lutego w tureckiej Alanyi odbył się Europejski Puchar Klubowy w halowym hokeju na trawie, w którym udział wzięli zawodnicy KS AZS AWF Poznań. Niestety Polacy byli zdecydowanie najsłabszym zespołem w stawce i okazali się być dostarczycielem punktów dla pozostałych drużyn. Ostatecznie laskarze z Poznania zanotowali komplet sześciu porażek i zajęli ostatnie miejsce w rywalizacji. Turniej wygrało rosyjskie Dinamo Elektrostal z kompletem zwycięstw. 

Zmiana systemu gry jeszcze przed rozpoczęciem zawodów

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań organizatorzy musieli zmienić system rozgrywek. Pierwotnie w turnieju miało wziąć 8 drużyn, które podzielone zostały na dwie czterozespołowe grupy. Ostatecznie z powodu problemów covidowych na turnieju nie pojawił się niemiecki zespół Rot-Weiss Koln. Spowodowało to zmianę i drużyny rywalizowały w jednej grupie w systemie gry każdy z każdym. 

Sześć porażek KS AZS AWF Poznań

Niestety turniej rozgrywany w Turcji zakończył się kompletem porażek zawodników z Poznania. Z drugiej strony to cenne doświadczenie i możliwość rywalizacji z czołowymi zespołami na Starym Kontynencie, która może przynieść korzyści w przyszłości. Najbliżej jakiejkolwiek zdobyczy punktowej laskarze KS AZS AWF Poznań byli w starciu z białorusińskim HC Mińsk, które przegrali 4:8. Poniżej komplet wyników polskiej drużyny. 

KS AZS AWF Poznań – Hockey Klub Zelina (Chorwcja)    1:9 

KS AZS AWF Poznań – Dinamo Elektrostal (Rosja)        0:13

KS AZS AWF Poznań – Gaziantep Polisgucu SK (Turcja)    3:10

KS AZS AWF Poznań – HC Mińsk (Białoruś)            4:8

KS AZS AWF Poznań – Sanse Complutense (Hiszpania)    2:14

KS AZS AWF Poznań – Post SV (Austria)            0:8

Bramki dla zespołu z Poznania strzelali: Łukasz Kurniewicz (4), Patryk Pawlak (4), Adrian Kozan (1) i Mateusz Mazany (1). 

Zawody z kompletem zwycięstw wygrał rosyjski zespół Dinamo Elektrostal. Na drugim miejscu uplasował się Hockey Klub Zelina z Chorwacji, a na trzecim Post SV z Austrii. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...

Decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę 19 marca odbędzie się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim. Polskę reprezentować będzie...