Słaby start KS AZS AWF Poznań w EuroHockey Indoor Club Cup w tureckiej Alanyi. Ostatnie miejsce z kompletem porażek

Autor
Strona głównaHokej na trawieSłaby start KS AZS AWF Poznań w EuroHockey Indoor Club Cup w...

W dniach 11-13 lutego w tureckiej Alanyi odbył się Europejski Puchar Klubowy w halowym hokeju na trawie, w którym udział wzięli zawodnicy KS AZS AWF Poznań. Niestety Polacy byli zdecydowanie najsłabszym zespołem w stawce i okazali się być dostarczycielem punktów dla pozostałych drużyn. Ostatecznie laskarze z Poznania zanotowali komplet sześciu porażek i zajęli ostatnie miejsce w rywalizacji. Turniej wygrało rosyjskie Dinamo Elektrostal z kompletem zwycięstw. 

Zmiana systemu gry jeszcze przed rozpoczęciem zawodów

Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań organizatorzy musieli zmienić system rozgrywek. Pierwotnie w turnieju miało wziąć 8 drużyn, które podzielone zostały na dwie czterozespołowe grupy. Ostatecznie z powodu problemów covidowych na turnieju nie pojawił się niemiecki zespół Rot-Weiss Koln. Spowodowało to zmianę i drużyny rywalizowały w jednej grupie w systemie gry każdy z każdym. 

Sześć porażek KS AZS AWF Poznań

Niestety turniej rozgrywany w Turcji zakończył się kompletem porażek zawodników z Poznania. Z drugiej strony to cenne doświadczenie i możliwość rywalizacji z czołowymi zespołami na Starym Kontynencie, która może przynieść korzyści w przyszłości. Najbliżej jakiejkolwiek zdobyczy punktowej laskarze KS AZS AWF Poznań byli w starciu z białorusińskim HC Mińsk, które przegrali 4:8. Poniżej komplet wyników polskiej drużyny. 

KS AZS AWF Poznań – Hockey Klub Zelina (Chorwcja)    1:9 

KS AZS AWF Poznań – Dinamo Elektrostal (Rosja)        0:13

KS AZS AWF Poznań – Gaziantep Polisgucu SK (Turcja)    3:10

KS AZS AWF Poznań – HC Mińsk (Białoruś)            4:8

KS AZS AWF Poznań – Sanse Complutense (Hiszpania)    2:14

KS AZS AWF Poznań – Post SV (Austria)            0:8

Bramki dla zespołu z Poznania strzelali: Łukasz Kurniewicz (4), Patryk Pawlak (4), Adrian Kozan (1) i Mateusz Mazany (1). 

Zawody z kompletem zwycięstw wygrał rosyjski zespół Dinamo Elektrostal. Na drugim miejscu uplasował się Hockey Klub Zelina z Chorwacji, a na trzecim Post SV z Austrii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...