Minimalna porażka Polski z RPA w Pucharze Narodów w hokeju na trawie

Strona głównaHokej na trawieMinimalna porażka Polski z RPA w Pucharze Narodów w hokeju na trawie

Porażką reprezentacji Polski 1:2 zakończył się jej trzeci mecz w tegorocznym Pucharze Narodów w hokeju na trawie. Biało-czerwoni po wyrównanym boju musieli uznać wyższość Republiki Południowej Afryki. Rywale byli zdecydowanymi faworytami, jednak na boisku oglądaliśmy zacięte starcie. Ostatecznie o jedną bramkę lepsi byli hokeiści z Afryki. Polacy nie składają broni. Na zakończenie fazy grupowej zmierzą się z Austriakami i wciąż mają szansę na awans do półfinału.

Zacięty bój z RPA. Niestety skończyło się bez punktów

Reprezentacja Polski w hokeju na trawie mężczyzn bierze udział w turnieju Pucharu Narodów. W tym roku odbywa się on w Gnieźnie. Biało-czerwoni startują w zawodach jako gospodarz imprezy, ponieważ z rankingu nie mieliby zapewnionego awansu. Oznacza to, że rywalizują z zespołami notowanymi wyżej. Na otwarcie przegrali 2:4 z Nową Zelandią, a później wygrali 1:0 z Koreą Południową

W trzeciej kolejce grupy A rywalizowali z Republiką Południowej Afryki. Zespół ten plasuje się kilkanaście pozycji wyżej w rankingu FIH i był faworytem. Spotkanie lepiej rozpoczęli rywale. Wyszli na prowadzenie za sprawą Ntuliego. Do przerwy prowadzili 1:0. W drugiej połowie wiarę w serca polskich kibiców wlał Damian Jarzembowski, który doprowadził do wyrównania. Zanosiło się na remis. Niestety w końcówce rywale zadali decydujący cios. Na listę strzelców wpisał się Sherwood i to RPA wygrało ten mecz 2:1. Polacy byli o włos od sprawienia niespodzianki

Polska – RPA 1:2 (0:1)

Wciąż jest szansa na awans do półfinału

Po trzech meczach w grupie A Pucharu Narodów Polacy mają na koncie jedno zwycięstwo i trzy punkty. Zajmują czwarte miejsce z gorszym bilansem bramek od drużyn RPA i Korei Południowej. Oznacza to, że wciąż mogą wierzyć w awans. Potrzebują do tego wysokiego zwycięstwa z Austrią oraz korzystnego rozstrzygnięcia meczu pomiędzy RPA i Koreą Południową. Pewni awansu są już zawodnicy z Nowej Zelandii, którzy w czterech kolejkach zgromadzili komplet 12 punktów. Spotkanie Polska – Austria zaplanowano na czwartek 6 czerwca.