Polskie reprezentacje bez awansu na Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie

Strona głównaHokej na trawiePolskie reprezentacje bez awansu na Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie

W ostatnich dniach rozegrano dwa turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Europy w hokeju na trawie. Niestety zarówno drużyny kobiet, jak i mężczyzn, nie zdołały przebrnąć przez ścieżkę kwalifikacyjną i nie awansowały do Mistrzostw Europy 2023 elity. W związku z tym w kolejnym roku znowu będą występować w niższej dywizji europejskiej. Z turnieju kobiet awansowały Irlandki, a z turnieju mężczyzn Hiszpanie. 

Trzy porażki reprezentantów Polski

Choć Polacy startowali w hiszpański Ourense jako jedni z faworytów, to jednak nie było tego widać na boisku. Nasi zawodnicy przegrali wszystkie trzy spotkania w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2023 i zajęli ostatnie miejsce. Na otwarcie biało-czerwoni nieoczekiwanie przegrali 2:3 z Portugalczykami. Wydaje się, że ta porażka odebrała nadzieje Polakom na awans, ponieważ już na starcie znaleźli się w trudnym położeniu. Biało-czerwoni przegrali, choć byli stroną dominującą. Co ciekawe, kilka dni wcześniej w turnieju towarzyskim pokonali Portugalczyków 5:2. 

W drugim meczu turnieju Polacy przegrali 0:2 z gospodarzami Hiszpanami i przekreślili jakiekolwiek szanse na awans. Niestety Hiszpanie tego dnia byli dużo lepiej dysponowani, choć też nie zagrali na swoim najwyższym poziomie. Na zakończenie swojego udziału w turnieju reprezentanci Polski przegrali 1:3 z Czechami, a honorowe trafienie zanotował Mikołaj Głowacki. 

Polki też bez awansu 

Niestety Polki również nie wywalczyły awansu. Reprezentacja kobiet brała udział w turnieju eliminacyjnym w Dublinie. W pierwszym meczu Polki przegrały 0:3 z gospodyniami turnieju. W drugim starciu biało-czerwone wygrały 2:0 z Turczynkami i podtrzymały nadzieje na awans. Do niego potrzebowały zwycięstwa z Czeszkami i porażki Irlandii z Turcją. Niestety żaden z tych warunków nie został spełniony. Polki przegrały z Czeszkami 0:1 i zakończyły turniej na trzecim miejscu. Awans wywalczyły Irlandki, które w ostatnim starciu rozgromiły 7:0 Turczynki. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Sochan wciąż rezerwowym, ale ma nową fryzurę

Jeremy Sochan wystąpił w drugim meczu po kontuzji. Reprezentant Polski znów pojawił się na parkiecie z ławki rezerwowych. Sochan zagrał przyzwoicie, ale zwrócił na...