Polskie reprezentacje bez awansu na Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie

Autor
Strona głównaHokej na trawiePolskie reprezentacje bez awansu na Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie

W ostatnich dniach rozegrano dwa turnieje eliminacyjne do Mistrzostw Europy w hokeju na trawie. Niestety zarówno drużyny kobiet, jak i mężczyzn, nie zdołały przebrnąć przez ścieżkę kwalifikacyjną i nie awansowały do Mistrzostw Europy 2023 elity. W związku z tym w kolejnym roku znowu będą występować w niższej dywizji europejskiej. Z turnieju kobiet awansowały Irlandki, a z turnieju mężczyzn Hiszpanie. 

Trzy porażki reprezentantów Polski

Choć Polacy startowali w hiszpański Ourense jako jedni z faworytów, to jednak nie było tego widać na boisku. Nasi zawodnicy przegrali wszystkie trzy spotkania w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2023 i zajęli ostatnie miejsce. Na otwarcie biało-czerwoni nieoczekiwanie przegrali 2:3 z Portugalczykami. Wydaje się, że ta porażka odebrała nadzieje Polakom na awans, ponieważ już na starcie znaleźli się w trudnym położeniu. Biało-czerwoni przegrali, choć byli stroną dominującą. Co ciekawe, kilka dni wcześniej w turnieju towarzyskim pokonali Portugalczyków 5:2. 

W drugim meczu turnieju Polacy przegrali 0:2 z gospodarzami Hiszpanami i przekreślili jakiekolwiek szanse na awans. Niestety Hiszpanie tego dnia byli dużo lepiej dysponowani, choć też nie zagrali na swoim najwyższym poziomie. Na zakończenie swojego udziału w turnieju reprezentanci Polski przegrali 1:3 z Czechami, a honorowe trafienie zanotował Mikołaj Głowacki. 

Polki też bez awansu 

Niestety Polki również nie wywalczyły awansu. Reprezentacja kobiet brała udział w turnieju eliminacyjnym w Dublinie. W pierwszym meczu Polki przegrały 0:3 z gospodyniami turnieju. W drugim starciu biało-czerwone wygrały 2:0 z Turczynkami i podtrzymały nadzieje na awans. Do niego potrzebowały zwycięstwa z Czeszkami i porażki Irlandii z Turcją. Niestety żaden z tych warunków nie został spełniony. Polki przegrały z Czeszkami 0:1 i zakończyły turniej na trzecim miejscu. Awans wywalczyły Irlandki, które w ostatnim starciu rozgromiły 7:0 Turczynki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...