STS KOD PROMOCYJNY

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski kobiet w hokeju na trawie

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaHokej na trawieNowy selekcjoner reprezentacji Polski kobiet w hokeju na trawie

Polski Związek Hokeja na Trawie wybrał nowego selekcjonera dla reprezentacji Polski kobiet. Został nim 68-letni Holender Norbert Nederlof, który tym samym stał się pierwszym zagranicznym trenerem kobiecej reprezentacji.

Nederlof zastąpił Janusza Micała, który zrezygnował z posady selekcjonera w listopadzie 2021 roku. Funkcję tymczasowego selekcjonera przez ostatnie kilka miesięcy pełnił Dawid Zimnicki. Kandydatów było pięciu – jeden z Polski i czterech zagranicznych.

Co wiemy o Nederlofie? Ma bardzo bogate CV i spore doświadczenie. W przeszłości prowadził m.in. reprezentacje mężczyzn Chorwacji i Egiptu, młodzieżówkę Holandii i pracował w czołowych europejskich klubach w Belgii i Holandii. Holender jest też nauczycielem, który kształci przyszłych trenerów hokeja na trawie.

Ta jego wiedza teoretyczna i doświadczenie też było jednym z argumentów przemawiających za jego wyborem. Wierzymy, że uda się stworzyć fajny sztab szkoleniowy i chcemy, żeby był też takim mentorem i edukatorem dla całego pionu trenerów żeńskiego hokeja

Krzysztof Rachwalski, kierownik wydziału wyszkolenia PZHT

Pierwszym sprawdzianem dla reprezentacji Polski kobiet i nowego selekcjonera będą sierpniowe kwalifikacje do mistrzostw Europy. Przeciwnikami biało-czerwonych hokeistek będą Irlandki, Czeszki oraz Turczynki.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...