STS KOD PROMOCYJNY

Polska – Portugalia 3:3. Biało-czerwoni z awansem do europejskiej elity w halowej odmianie hokeja na trawie

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaHokej na trawiePolska - Portugalia 3:3. Biało-czerwoni z awansem do europejskiej elity w halowej...

Remisem tegoroczne Halowe Mistrzostwa Europy drugiej dywizji zakończyli reprezentanci Polski w hokeju na trawie. W ostatnim swoim meczu na turnieju zremisowali 3:3 z Portugalią i zapewnili sobie awans do europejskiej elity. Zapraszamy na podsumowanie meczu! 

Zwycięstwo stracone w ostatnich minutach

Mecz z Portugalią miał ogromny ciężar gatunkowy. W przypadku porażki lub remisu biało-czerwoni mogli pożegnać się z marzeniami o awansie do wyższej dywizji. Od początku widać to było na boisku, jednak to Polacy wyszli na prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy po trafieniu Krystiana Sudoła. Po przerwie bardzo szybko do wyrównania doprowadzili gospodarze turnieju, jednak kolejna bramka Krystiana Sudoła i trafienie Jacka Kurowskiego pozwoliły naszej drużynie na zbudowanie bezpiecznej przewagi. Niestety dwubramkowa różnica została roztrwoniona w ostatnich minutach i mecz finalnie zakończył się remisem. 

Polska – Portugalia     3:3 (1:0)

Awans do wyższej dywizji

Ostatecznie Polacy zajęli drugie miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy drugiej dywizji w hokeju na trawie i tym samym awansowali do europejskiej elity. To duży sukces naszej reprezentacji, która wraca tam, gdzie znajduje się jej miejsce. Turniej w portugalskim Paredes wygrali Hiszpanie, którzy wyprzedzili Polaków za sprawą lepszego bilansu bramkowego.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...