Polska – Portugalia 3:3. Biało-czerwoni z awansem do europejskiej elity w halowej odmianie hokeja na trawie

Strona głównaHokej na trawiePolska - Portugalia 3:3. Biało-czerwoni z awansem do europejskiej elity w halowej...

Remisem tegoroczne Halowe Mistrzostwa Europy drugiej dywizji zakończyli reprezentanci Polski w hokeju na trawie. W ostatnim swoim meczu na turnieju zremisowali 3:3 z Portugalią i zapewnili sobie awans do europejskiej elity. Zapraszamy na podsumowanie meczu! 

Zwycięstwo stracone w ostatnich minutach

Mecz z Portugalią miał ogromny ciężar gatunkowy. W przypadku porażki lub remisu biało-czerwoni mogli pożegnać się z marzeniami o awansie do wyższej dywizji. Od początku widać to było na boisku, jednak to Polacy wyszli na prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy po trafieniu Krystiana Sudoła. Po przerwie bardzo szybko do wyrównania doprowadzili gospodarze turnieju, jednak kolejna bramka Krystiana Sudoła i trafienie Jacka Kurowskiego pozwoliły naszej drużynie na zbudowanie bezpiecznej przewagi. Niestety dwubramkowa różnica została roztrwoniona w ostatnich minutach i mecz finalnie zakończył się remisem. 

Polska – Portugalia     3:3 (1:0)

Awans do wyższej dywizji

Ostatecznie Polacy zajęli drugie miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy drugiej dywizji w hokeju na trawie i tym samym awansowali do europejskiej elity. To duży sukces naszej reprezentacji, która wraca tam, gdzie znajduje się jej miejsce. Turniej w portugalskim Paredes wygrali Hiszpanie, którzy wyprzedzili Polaków za sprawą lepszego bilansu bramkowego.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...