Polska – Portugalia 3:3. Biało-czerwoni z awansem do europejskiej elity w halowej odmianie hokeja na trawie

Strona głównaHokej na trawiePolska - Portugalia 3:3. Biało-czerwoni z awansem do europejskiej elity w halowej...

Remisem tegoroczne Halowe Mistrzostwa Europy drugiej dywizji zakończyli reprezentanci Polski w hokeju na trawie. W ostatnim swoim meczu na turnieju zremisowali 3:3 z Portugalią i zapewnili sobie awans do europejskiej elity. Zapraszamy na podsumowanie meczu! 

Zwycięstwo stracone w ostatnich minutach

Mecz z Portugalią miał ogromny ciężar gatunkowy. W przypadku porażki lub remisu biało-czerwoni mogli pożegnać się z marzeniami o awansie do wyższej dywizji. Od początku widać to było na boisku, jednak to Polacy wyszli na prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy po trafieniu Krystiana Sudoła. Po przerwie bardzo szybko do wyrównania doprowadzili gospodarze turnieju, jednak kolejna bramka Krystiana Sudoła i trafienie Jacka Kurowskiego pozwoliły naszej drużynie na zbudowanie bezpiecznej przewagi. Niestety dwubramkowa różnica została roztrwoniona w ostatnich minutach i mecz finalnie zakończył się remisem. 

Polska – Portugalia     3:3 (1:0)

Awans do wyższej dywizji

Ostatecznie Polacy zajęli drugie miejsce na Halowych Mistrzostwach Europy drugiej dywizji w hokeju na trawie i tym samym awansowali do europejskiej elity. To duży sukces naszej reprezentacji, która wraca tam, gdzie znajduje się jej miejsce. Turniej w portugalskim Paredes wygrali Hiszpanie, którzy wyprzedzili Polaków za sprawą lepszego bilansu bramkowego.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...