Dobry początek Dudy w Oslo

Strona głównaSzachyDobry początek Dudy w Oslo

Jan-Krzysztof Duda po pierwszych dniach Oslo Esports Cup plasuje się w czołówce turnieju. Porażka z Magnusem Carlsenem zadziałała na polskiego arcymistrza mobilizująco.

Turniej w Oslo ma rangę Major cyklu Championsh Chess Tour. Po pierwszych dniach polski szachista może być zadowolony. Pierwszy mecz był od razu meczem najwyższej próby, gdyż przeciwnikiem Dudy był sam Magnus Carlsen. Norweg u siebie nie dał szans Janowi-Krzysztofowi. Polak jednak wyciągnął wnioski i kolejne dni były już bardziej udane.

W sobotę polski arcymistrz pokonał pod dogrywkach Anisha Giriego. W trzecim meczu formę 24-latka przetestował Holender Jorden Van Foreest. Duda wykorzystał błędy przeciwnika i sprawił, że ten zrezygnował z dalszej gry. Po trzech kolejkach duda wskoczył na trzecie miejsce turnieju. Niespodziewanym liderem zawodów w Oslo jest Rameshbabu Praggnanandhaa, który wyprzedza Magnusa Carlsena. Kolejnym przeciwnikiem Jana-Krzysztofa Dudy będzie arcymistrz z Azerbejdżanu – Shakhriyar Mamedyarov.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...