STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Dobry początek Dudy w Oslo

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDobry początek Dudy w Oslo

Jan-Krzysztof Duda po pierwszych dniach Oslo Esports Cup plasuje się w czołówce turnieju. Porażka z Magnusem Carlsenem zadziałała na polskiego arcymistrza mobilizująco.

Turniej w Oslo ma rangę Major cyklu Championsh Chess Tour. Po pierwszych dniach polski szachista może być zadowolony. Pierwszy mecz był od razu meczem najwyższej próby, gdyż przeciwnikiem Dudy był sam Magnus Carlsen. Norweg u siebie nie dał szans Janowi-Krzysztofowi. Polak jednak wyciągnął wnioski i kolejne dni były już bardziej udane.

W sobotę polski arcymistrz pokonał pod dogrywkach Anisha Giriego. W trzecim meczu formę 24-latka przetestował Holender Jorden Van Foreest. Duda wykorzystał błędy przeciwnika i sprawił, że ten zrezygnował z dalszej gry. Po trzech kolejkach duda wskoczył na trzecie miejsce turnieju. Niespodziewanym liderem zawodów w Oslo jest Rameshbabu Praggnanandhaa, który wyprzedza Magnusa Carlsena. Kolejnym przeciwnikiem Jana-Krzysztofa Dudy będzie arcymistrz z Azerbejdżanu – Shakhriyar Mamedyarov.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...