Dobry początek Dudy w Oslo

Strona głównaSzachyDobry początek Dudy w Oslo

Jan-Krzysztof Duda po pierwszych dniach Oslo Esports Cup plasuje się w czołówce turnieju. Porażka z Magnusem Carlsenem zadziałała na polskiego arcymistrza mobilizująco.

Turniej w Oslo ma rangę Major cyklu Championsh Chess Tour. Po pierwszych dniach polski szachista może być zadowolony. Pierwszy mecz był od razu meczem najwyższej próby, gdyż przeciwnikiem Dudy był sam Magnus Carlsen. Norweg u siebie nie dał szans Janowi-Krzysztofowi. Polak jednak wyciągnął wnioski i kolejne dni były już bardziej udane.

W sobotę polski arcymistrz pokonał pod dogrywkach Anisha Giriego. W trzecim meczu formę 24-latka przetestował Holender Jorden Van Foreest. Duda wykorzystał błędy przeciwnika i sprawił, że ten zrezygnował z dalszej gry. Po trzech kolejkach duda wskoczył na trzecie miejsce turnieju. Niespodziewanym liderem zawodów w Oslo jest Rameshbabu Praggnanandhaa, który wyprzedza Magnusa Carlsena. Kolejnym przeciwnikiem Jana-Krzysztofa Dudy będzie arcymistrz z Azerbejdżanu – Shakhriyar Mamedyarov.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...

Decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę 19 marca odbędzie się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim. Polskę reprezentować będzie...