STS KOD PROMOCYJNY

Duda broni pozycji wicelidera Champions Chess Tour 2022

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDuda broni pozycji wicelidera Champions Chess Tour 2022

W poniedziałek rozpoczął się ostatni, finałowy turniej szachowy z cyklu Champions Chess Tour 2022. Pewnym triumfu jest Norweg Magnus Carlsen, ale drugiego miejsca bronić będzie polski arcymistrz Jan-Krzysztof Duda!

Turniej finałowy kończy tegoroczny cykl Meltwater Champions Chess Tour. Ośmiu najlepszych szachistów powalczy o jak najwyższe lokaty i kolejne premie finansowe. Ostatni turniej będzie też wielką szansą dla Jana-Krzysztofa Dudy.

Duda broni pozycji wicelidera Champions Chess Tour 2022

Liderem cyklu CCT jest Magnus Carlsen i on już… nic nie musi. Norweg jest pewny triumfu. Duda z kolei bronić będzie pozycji wicelidera. Arcymistrz z Wieliczki będzie odpierał ataki trzeciego Hindusa Rameshbabu Praggnanandhaa oraz czwartego Wietnamczyka mieszkającego w Stanach Zjednoczonych Liem Quang Le. Co ciekawe, Carlsen, Praggnanandhaa, Giri i So rywalizawać będą w jednym miejscu, siedząc przed ekranami komputerów w specjalnym studiu w Ferry Building w San Francisco. Z koli Duda, Le, Mamiedjarow i Erigaisi grać będą w domu, w obecności wyznaczonych arbitrów.

Turniej Rozgrywany będzie w formule major, czyli z każdym będę grał mecze. Ten format rywalizacji bardzo mi odpowiada. Bedę się spotykał z zawodnikami, z którymi nigdy wcześniej nie rozgrywałem kilkupartiowych pojedynków. Myślę, że będzie to bardzo interesujące i rozwijające mnie jako zawodnika

Jan-Krzysztof Duda dla Polskiej Agencji Prasowej

Pierwszym przeciwnikiem będzie Duda, a ostatnim… Carlsen. Pula turnieju wynosi 216 tys. dolarów. Za każdy wygrany mecz w szachach szybkich uczestnik otrzymuje 7,5 tys. dol. oraz 3 punkty. W przypadku rozstrzygnięcia w dodatkowych partiach pula jest dzielona między zwycięzcę (5 tys i 2 pkt) i pokonanego (2,5 tys. i 1 pkt). Impreza zakończy się w niedzielę 20 listopada.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...