Duda gra w turnieju w Oslo

Strona głównaSzachyDuda gra w turnieju w Oslo

Jan-Krzysztof Duda w piątek rozpocznie zmagania w turnieju szachów online Oslo Esports Cup. Przez tydzień najlepsi szachiści powalczą w zawodach z pulą nagród wynoszącą ponad 200 tysięcy dolarów.

Największą gwiazdą i faworytem turnieju w Oslo będzie oczywiście Norweg Magnus Carlsen, prowadzący w cyklu Champions Chess Tour. Jan-Krzysztof Duda ma za sobą dwa starty w tym cyklu w tym turnieju, podczas których zarobił 25 tys. dolarów. Oprócz Norwega i Polaka w Oslo Esports Cup wystartują również: Wietnamczyk Liem Quan Le oraz Kanadyjczyk Eric Hansem. Pozostałe grono uzupełnili szachiści z tzw. dzikimi kartami: Anish Giri, Szachrijar Mamedjarow, Jorden van Foreest oraz Rameshbababu Praggnanandhaa.

Podczas tego turnieju online wszyscy gracze będą grali z tego samego miejsca w Oslo, ale za pośrednictwem internetowej platformy. Zawody potrwają od 22 kwietnia do czwartku 28 kwietnia. Rozgrywki będą startować codziennie o godzinie 18:00. Turniej w Oslo będzie pierwszym z trzech w randze Majora.

Turniej zostanie rozegrany systemem kołowym, każdy z każdym. Jednak zamiast jednej partii, zawodnicy będą rozgrywali mecz złożony z czterech partii.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...