Duda gra w turnieju w Oslo

Strona głównaSzachyDuda gra w turnieju w Oslo

Jan-Krzysztof Duda w piątek rozpocznie zmagania w turnieju szachów online Oslo Esports Cup. Przez tydzień najlepsi szachiści powalczą w zawodach z pulą nagród wynoszącą ponad 200 tysięcy dolarów.

Największą gwiazdą i faworytem turnieju w Oslo będzie oczywiście Norweg Magnus Carlsen, prowadzący w cyklu Champions Chess Tour. Jan-Krzysztof Duda ma za sobą dwa starty w tym cyklu w tym turnieju, podczas których zarobił 25 tys. dolarów. Oprócz Norwega i Polaka w Oslo Esports Cup wystartują również: Wietnamczyk Liem Quan Le oraz Kanadyjczyk Eric Hansem. Pozostałe grono uzupełnili szachiści z tzw. dzikimi kartami: Anish Giri, Szachrijar Mamedjarow, Jorden van Foreest oraz Rameshbababu Praggnanandhaa.

Podczas tego turnieju online wszyscy gracze będą grali z tego samego miejsca w Oslo, ale za pośrednictwem internetowej platformy. Zawody potrwają od 22 kwietnia do czwartku 28 kwietnia. Rozgrywki będą startować codziennie o godzinie 18:00. Turniej w Oslo będzie pierwszym z trzech w randze Majora.

Turniej zostanie rozegrany systemem kołowym, każdy z każdym. Jednak zamiast jednej partii, zawodnicy będą rozgrywali mecz złożony z czterech partii.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Mecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Legia Warszawa i Celtic FC to dwa najważniejsze kluby dla Artura Boruca. Na zakończenie jego sportowej kariery zostanie pomiędzy nimi rozegrany mecz towarzyski. Pożegnanie króla Artur...