STS KOD PROMOCYJNY

Duda gra w turnieju w Oslo

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDuda gra w turnieju w Oslo

Jan-Krzysztof Duda w piątek rozpocznie zmagania w turnieju szachów online Oslo Esports Cup. Przez tydzień najlepsi szachiści powalczą w zawodach z pulą nagród wynoszącą ponad 200 tysięcy dolarów.

Największą gwiazdą i faworytem turnieju w Oslo będzie oczywiście Norweg Magnus Carlsen, prowadzący w cyklu Champions Chess Tour. Jan-Krzysztof Duda ma za sobą dwa starty w tym cyklu w tym turnieju, podczas których zarobił 25 tys. dolarów. Oprócz Norwega i Polaka w Oslo Esports Cup wystartują również: Wietnamczyk Liem Quan Le oraz Kanadyjczyk Eric Hansem. Pozostałe grono uzupełnili szachiści z tzw. dzikimi kartami: Anish Giri, Szachrijar Mamedjarow, Jorden van Foreest oraz Rameshbababu Praggnanandhaa.

Podczas tego turnieju online wszyscy gracze będą grali z tego samego miejsca w Oslo, ale za pośrednictwem internetowej platformy. Zawody potrwają od 22 kwietnia do czwartku 28 kwietnia. Rozgrywki będą startować codziennie o godzinie 18:00. Turniej w Oslo będzie pierwszym z trzech w randze Majora.

Turniej zostanie rozegrany systemem kołowym, każdy z każdym. Jednak zamiast jednej partii, zawodnicy będą rozgrywali mecz złożony z czterech partii.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...