Duda nie roztrwonił zaliczki. Polak w ćwierćfinale Charity Cup

Strona głównaSzachyDuda nie roztrwonił zaliczki. Polak w ćwierćfinale Charity Cup

W ostatnim dniu fazy eliminacyjnej drugiego turnieju serii Champions Chess Tour, Jan-Krzysztof Duda zaliczył zwycięstwo, remis i porażkę, co pozwoliło polskiemu szachiście awansować do ćwierćfinałów.

Przed ostatnią serią meczów Duda zajmował piątą pozycję. Zwycięstwo, remis i porażka sprawiło, że fazę eliminacyjną Charity Cup 2022 polski arcymistrz zakończył z dorobkiem 23 punktów i z piątym wynikiem awansował dalej. Po pierwszej części turnieju najlepszy jest Wietnamczyk Liem Quang Le, który wyprzedza Norwega Magnusa Carlsena.

Rywalem Jana-Krzysztofa Dudy będzie hiszpański arcymistrz David Anton Guijarro. Polski szachista zarobione środki przekaże na pomoc humanitarną dla Ukrainy. W Charity Cup, decyzją organizatorów z Play Magnus Group, nie występują szachiści z Rosji. W pierwszej tegorocznej edycji wystartowało ich czworo. Duda w pierwszym tegorocznym turnieju z cyklu Champions Chess Tou był 13.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...