Duda nie roztrwonił zaliczki. Polak w ćwierćfinale Charity Cup

Strona głównaSzachyDuda nie roztrwonił zaliczki. Polak w ćwierćfinale Charity Cup

W ostatnim dniu fazy eliminacyjnej drugiego turnieju serii Champions Chess Tour, Jan-Krzysztof Duda zaliczył zwycięstwo, remis i porażkę, co pozwoliło polskiemu szachiście awansować do ćwierćfinałów.

Przed ostatnią serią meczów Duda zajmował piątą pozycję. Zwycięstwo, remis i porażka sprawiło, że fazę eliminacyjną Charity Cup 2022 polski arcymistrz zakończył z dorobkiem 23 punktów i z piątym wynikiem awansował dalej. Po pierwszej części turnieju najlepszy jest Wietnamczyk Liem Quang Le, który wyprzedza Norwega Magnusa Carlsena.

Rywalem Jana-Krzysztofa Dudy będzie hiszpański arcymistrz David Anton Guijarro. Polski szachista zarobione środki przekaże na pomoc humanitarną dla Ukrainy. W Charity Cup, decyzją organizatorów z Play Magnus Group, nie występują szachiści z Rosji. W pierwszej tegorocznej edycji wystartowało ich czworo. Duda w pierwszym tegorocznym turnieju z cyklu Champions Chess Tou był 13.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...