STS KOD PROMOCYJNY

Duda nie roztrwonił zaliczki. Polak w ćwierćfinale Charity Cup

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDuda nie roztrwonił zaliczki. Polak w ćwierćfinale Charity Cup

W ostatnim dniu fazy eliminacyjnej drugiego turnieju serii Champions Chess Tour, Jan-Krzysztof Duda zaliczył zwycięstwo, remis i porażkę, co pozwoliło polskiemu szachiście awansować do ćwierćfinałów.

Przed ostatnią serią meczów Duda zajmował piątą pozycję. Zwycięstwo, remis i porażka sprawiło, że fazę eliminacyjną Charity Cup 2022 polski arcymistrz zakończył z dorobkiem 23 punktów i z piątym wynikiem awansował dalej. Po pierwszej części turnieju najlepszy jest Wietnamczyk Liem Quang Le, który wyprzedza Norwega Magnusa Carlsena.

Rywalem Jana-Krzysztofa Dudy będzie hiszpański arcymistrz David Anton Guijarro. Polski szachista zarobione środki przekaże na pomoc humanitarną dla Ukrainy. W Charity Cup, decyzją organizatorów z Play Magnus Group, nie występują szachiści z Rosji. W pierwszej tegorocznej edycji wystartowało ich czworo. Duda w pierwszym tegorocznym turnieju z cyklu Champions Chess Tou był 13.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...