Duda ma szansę na zwycięstwo w Oslo! Zadecydują ostatnie mecze

Strona głównaSzachyDuda ma szansę na zwycięstwo w Oslo! Zadecydują ostatnie mecze

Cztery zwycięstwa w sześciu meczach. Takim bilansem może pochwalić się Jan-Krzysztof Duda przed ostatnią serią meczów turnieju szachowe Oslo Esports Cup 2022. Ostatni pojedynek polski arcymistrz zagra z ostatnim w tabeli Erickiem Hansenem.

24-letni polski arcymistrz może być zadowolony ze swojej formy i postawy w turnieju. Oslo Esports Cup to turniej rangi Major cyklu Chess Tour. Pochodzący z Krakowa szachista wygrał trzy pojedynki, ale kto wie, czy najważniejszy triumf nie miał miejsca w ostatniej rozegranej partii. W środę Duda grał z Hindusem Rameshbabu Praggnanandhą. 16-latek był lider zmagań, ale Polak dobrze rozpracował przeciwnika i go pokonał.

Tym samym Duda utrzymał trzecią lokatę w turnieju, mając tyle samo punktów co Le Quang Liem. Ale to nie koniec! Nowym liderem Oslo Esports Cup jest Magnus Carlsen, który ma tyle samo punktów co wspomniany Praggnanandha. Polski szachista traci jednak do tego duetu tylko jeden punkt. W dodatku Duda w ostatnim meczu zagra z Erickiem Hansenem, zdecydowanie najsłabszym szachistą tego turnieju. Jeśli komuś z prowadzących potknie się noga, to Polak może zakończyć turniej nawet na pierwszym miejscu!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...