STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Duda ma szansę na zwycięstwo w Oslo! Zadecydują ostatnie mecze

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSzachyDuda ma szansę na zwycięstwo w Oslo! Zadecydują ostatnie mecze

Cztery zwycięstwa w sześciu meczach. Takim bilansem może pochwalić się Jan-Krzysztof Duda przed ostatnią serią meczów turnieju szachowe Oslo Esports Cup 2022. Ostatni pojedynek polski arcymistrz zagra z ostatnim w tabeli Erickiem Hansenem.

24-letni polski arcymistrz może być zadowolony ze swojej formy i postawy w turnieju. Oslo Esports Cup to turniej rangi Major cyklu Chess Tour. Pochodzący z Krakowa szachista wygrał trzy pojedynki, ale kto wie, czy najważniejszy triumf nie miał miejsca w ostatniej rozegranej partii. W środę Duda grał z Hindusem Rameshbabu Praggnanandhą. 16-latek był lider zmagań, ale Polak dobrze rozpracował przeciwnika i go pokonał.

Tym samym Duda utrzymał trzecią lokatę w turnieju, mając tyle samo punktów co Le Quang Liem. Ale to nie koniec! Nowym liderem Oslo Esports Cup jest Magnus Carlsen, który ma tyle samo punktów co wspomniany Praggnanandha. Polski szachista traci jednak do tego duetu tylko jeden punkt. W dodatku Duda w ostatnim meczu zagra z Erickiem Hansenem, zdecydowanie najsłabszym szachistą tego turnieju. Jeśli komuś z prowadzących potknie się noga, to Polak może zakończyć turniej nawet na pierwszym miejscu!

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...